Allegro uruchamia nowy program. Nie musisz sprzedawać, by zarobić

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Allegro Polecam to program zachęcający do dzielenia się znalezionymi na platformie ofertami. Gdy ktoś kupi produkt, korzystając z linku polecającego, polecający otrzyma nagrodę pieniężną od Allegro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z programu Allegro Polecam mogą skorzystać wszyscy pełnoletni użytkownicy serwisu, którzy posiadają aktywne zwykłe konto (odpadają więc np. posiadacze kont firmowych) - wystarczy zarejestrować się na jednej z podstron Allegro. Serwis wygeneruje indywidualny link do interesującej nas oferty, którym możemy podzielić się za pośrednictwem mediów społecznościowych czy wysyłając go e-mailem. Jeśli ktoś kupi polecany produkt do 24 godzin od kliknięcia w link, otrzymamy od Allegro kwotę w wysokości 20 proc. prowizji zapłaconej przez sprzedawcę.

Pieniądze można wypłacić w momencie, gdy spełnimy kilka warunków. Przede wszystkim musi minąć okres, w którym kupujący mógł dokonać zwrotu towaru. Ponadto na koncie powinniśmy mieć zgromadzonych co najmniej 20 złotych, a także musimy uzupełnić odpowiednie dane w panelu Allegro Polecam. Wraz z końcem roku otrzymamy od serwisu PIT, byśmy mogli rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Z programu wykluczone są niektóre oferty. Nie zgarniemy prowizji za polecenie samochodu czy towaru z kategorii "Kolekcje i sztuka". Allegro Polecam nie obejmują również wszystkie oferty publikowane jako licytacja oraz ogłoszenia z Allegro Lokalnie.

Opinie internautów w sprawie nowego rozwiązania są podzielone. Jedni podkreślają, że dzięki niemu najlepsze oferty będą mogły dotrzeć do szerszego grona, jednak zdaniem innych Allegro Polecam może doprowadzić do jeszcze większego spamowania linkami.

 

POLECAMY