Aaron Levie, CEO Box: "Postawimy na autonomię polskich zespołów" [TYLKO U NAS]

Aaron Levie, CEO Box
Aaron Levie, CEO Box
W grudniu firma Box uruchomiła w Polsce swój oddział badawczo-rozwojowy. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Aaron Levie, CEO firmy, w tym roku zakończony zostanie proces rekrutacji pracowników i uniezależnienia polskich zespołów od centrali w Redwood City.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma Box jest jednym z największych na świecie twórców usług chmurowych dla firm. Powstała w 2005 roku a jej obecna kapitalizacja na nowojorskiej giełdzie to prawie 3 mld dolarów. W grudniu 2020 roku poinformowała o uruchomieniu swojego oddziału badawczo-rozwojowego w Warszawie.

- Nasz nowy oddział badawczo-rozwojowy będzie pełnił cały szereg funkcji, w tym przede wszystkim będzie wspierał sam produkt i całą naszą organizację. To, co będzie działo się w Warszawie, będzie miało bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie i ciągły rozwój naszej platformy do zarządzania treścią - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl założyciel i CEO firmy, Aaron Levie.

Jak zaznacza, w tej chwili w biurze zatrudnionych zostało już ponad 30 pracowników. W perspektywie roku zamierzamy zatrudnić kolejnych ponad 100. Po pierwszym etapie wymiany wiedzy z zespołem z centrali z Redwood City, skupimy się na wypracowaniu autonomii polskich zespołów, by mogły działać w pełni samodzielnie i jak najbardziej efektywnie - zapewnia.

Box postawił na Polskę

Dlaczego Polska? - Braliśmy pod uwagę wiele innych krajów w tym regionie Europy, jednak Polska okazała się bezkonkurencyjna. W ostatecznym wyborze pomogło nam kilka aspektów, ale dwa były najistotniejsze – ogromne zaplecze utalentowanych anglojęzycznych specjalistów z najwyższej półki oraz rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna. Obecnie skupiamy się raczej na rozwoju naszego warszawskiego biura i będziemy kontynuować ocenę tego, kiedy i jak zwiększyć naszą obecność w regionie. Jesteśmy jednak oczywiście otwarci na rekrutację specjalistów spoza Warszawy, zwłaszcza w dobie wszechobecnego modelu pracy zdalnej - komentuje.

Firma chce skoncentrować się na rozwoju w kontekście zmian po pandemii. - Po pandemii spodziewamy się jeszcze większego wzrostu znaczenia cyberbezpieczeństwa. Dane oraz procesy biznesowe, które w czasie pandemii przeniesiono do chmury, będą musiały być odpowiednio zabezpieczone, o co my w Box od dawna dbamy - dodaje.

Zobacz także: 1 marca ruszył nabór wniosków do „Kopalni Startupów”, konkursu na miejski start-up. W ciągu trzech lat na nagrody zostanie przeznaczony milion złotych

Box przejmuje i myśli o Europie

Jednocześnie Aaron Levie widzi duży potencjał do rozwoju rynku IT w Europie. - Patrząc z jeszcze bliższej perspektywy, właśnie ogłosiliśmy zamiar przejęcia europejskiej firmy SignRequest. To planowane przejęcie pozwoli nam rozbudować naszą platformę contentową tak, aby obejmowała funkcję podpisu elektronicznego, co z kolei umożliwi naszym klientom przechowywanie, współpracę i zarządzanie najważniejszymi informacjami w jednym miejscu - tłumaczy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY