3 tys. firm bez umorzenia tarczy finansowej PFR. Trwa proces weryfikacji wniosków

Tarcza finansowa organizowana przez PFR
Tarcza finansowa organizowana przez PFR, fot. PFR
Do tej pory PFR odmówił umorzenia środków wypłaconych w ramach tarczy finansowej około 3 tys. podmiotów - powiedział na antenie TOK FM Paweł Borys, prezes PFR. To około 1 proc. wszystkich firm, które otrzymały wsparcie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak poinformował Paweł Borys, pierwsze decyzje w sprawie umorzenia subwencji zapadły w ubiegłym tygodniu. Do tej pory wniosek o umorzenie złożyło ponad 150 tys. firm. Łącznie z pierwszej edycji tarczy finansowej pomoc otrzymało około 350 tys. firm. Z drugiej - niemal 50 tys.

Paweł Borys zapewnił, że większość firm utrzymała pierwotny poziom zatrudnienia, dlatego mogą liczyć na wysoki poziom umorzeń. 

Nie wszystkie firmy jednak spełniają warunki umorzenia części środków. Jak skomentował prezes PFR, niektóre firmy otrzymują informację o konieczności złożenia dodatkowych dokumentów. Pojawiają się także nieprawidłowości, które po wychwyceniu kierowane są do Krajowej Administracji Skarbowej. Do tej pory PFR wykrył 3 tys. firm, wobec których instytucja ma wątpliwości co do złożonych oświadczeń.

Jak rozliczyć subwencję z tarczy finansowej PFR

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ