1Strike.io docenione zagranicą. Do startupu dołączą wkrótce kolejni inwestorzy

Founderzy 1Strike.io
Founderzy 1Strike.io / Fot. materiały prasowe
1Strike.io został uznany jednym z najlepszych europejskich startupów cybersecurity według platformy Sifted. W raporcie "Cybersecurity 2024. The AI-enabled cat and mouse era" wyróżniono 62 spółki i tylko jedną z Polski. - To nie tylko potwierdza wartość naszych działań, ale również motywuje nas do dalszego przesuwania granic możliwości technologii cyberbezpieczeństwa - komentuje Lucy Szaszkiewicz, prezeska i współzałożycielka 1Strike.io.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W raporcie pochylono się nie tylko nad wyzwaniami związanymi z rosnącą aktywnością cyberprzestępców, ale także wskazano szanse, przed jakimi stoją startupy cybersecurity - to m.in. atrakcyjna wielkość docelowego rynku oraz niska jego penetracja i adaptacja rozwiązań przez klientów. - Europejskie startupy cybernetyczne muszą być ekstremalnie zwinne - nie tylko dlatego, że przestępcy są coraz bardziej innowacyjni, paleta nowych taktyk i narzędzi jeszcze bogatsza, a charakter zagrożeń stale się zmienia, ale także dlatego, że konkurują ze znacznie lepiej dokapitalizowanymi a mniej regulowanymi rynkami (US, Azją i Izraelem), gdzie zaczyna większość czołowych firm cybernetycznych - mówi Szaszkiewicz. I dodaje: - Ale jesteśmy spokojni, że każda z firm umieszczonych w raporcie może zdobyć pokaźny kawałek "tortu", gwarantując swoim inwestorom minimum pięciokrotny zwrot.

Ważnym tematem poruszonym w publikacji są cyberubezpieczenia, który - zdaniem ekspertów Sifted - wciąż jest w Europie niewystarczająco zagospodarowany. O cyberubezpieczeniach więcej piszemy TUTAJ.

1Strike.io - czym zajmuje się startup

1strike.io pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom lepiej zabezpieczać swój biznes w sieci i upraszcza zarządzanie cyberbezpieczeństwem w MSP. I właśnie skupienie się na MSP - jak wskazują przedstawiciele firmy - ma być największą przewagą startupu, ponieważ rozwiązania są dostosowane do potrzeb i możliwości mniejszych organizacji. Technologia oferowana przez spółkę w dużej mierze opiera się na automatyzacji - dzięki niej przedsiębiorstwo może w łatwy i szybki sposób zidentyfikować swoje słabe punkty oraz szybko je naprawić.

- Klienci potwierdzają, że naszą przewagą jest umiejętne połączenie wiedzy domenowej z obszaru cyberbezpieczeństwa z wnikliwą ekspertyzą możliwości i ograniczeń zastosowania AI oraz wieloletnią praktyką biznesową. Wszystko podajemy w postaci łatwego w adaptacji frameworku, gotowego do użycia w ciągu kilku minut, a pozwalającego na spełnienie nowych wymagających regulacji NIS2 i DORA. Wdrożony nowy moduł AI-Wizard ułatwia interpretację wyników i przełożenie ich na realne szacowanie ryzyka i trafne decyzje biznesowe - wskazuje prezeska 1Strike.io.

Jak przekazuje redakcji mycompanypolska.pl Lucy Szaszkiewicz, do zespołu 1Strike.io dołączą wkrótce kolejni aniołowie biznesu, a także eksperci, którzy utworzą Advisory Board.

ZOBACZ RÓWNIEŻ