12. Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

12. Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG
KPMG w Polsce zaprasza do udziału w 12. edycji Kongresu Podatków i Rachunkowości, który odbędzie się 19 stycznia 2022 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kongres KPMG to wiodące wydarzenie na rynku, podczas którego eksperci, liderzy w swoich dziedzinach omówią zagadnienia i trendy mające kluczowy wpływ na agendy zarządzających firmami w Polsce i osób odpowiedzialnych za funkcje finansowo-podatkowe. Kongres odbędzie się w formule online. Nowością będzie prezentacja intensywnego programu w dwóch równoległych ścieżkach. W tej edycji, obok tematyki związanej z zagadnieniami podatkowo-rachunkowymi, poruszone zostaną również zagadnienia związane z transformacją cyfrową w funkcji finansowej.

Program merytoryczny Kongresu niezmiennie tworzą partnerzy i dyrektorzy KPMG – doświadczeni eksperci z wieloletnim stażem, posiadający uprawnienia m.in. doradców podatkowych, radców prawnych i biegłych rewidentów, a także doradcy biznesowi, którzy realizują wiodące projekty transformacji cyfrowej w największych firmach w Polsce. 

W ramach tegorocznej edycji zaplanowano sesje merytoryczne w dwóch równoległych ścieżkach:

Ścieżka 1: Najnowsze zmiany podatkowe i praktyka rachunkowa 

W tej części określone zostaną trendy oraz praktyczny przewodnik działań w obszarach podatkowym i rachunkowym. Będzie to różnorodny przegląd istotnych zmian, zaczynając od kwestii podatków dochodowych i ubezpieczeń społecznych 2022, podatku od towarów i usług, faktur ustrukturyzowanych czy akcyzy. Nie zabraknie również kwestii związanych z cenami transferowymi, strukturami holdingowymi i finansowymi oraz podatkami międzynarodowymi.  Planowane jest także omówienie tematów rachunkowych, unijnej taksonomii, zmian w raportowaniu ESG i atestacji danych niefinansowych. Ponadto zasygnalizowane zostanie strategiczne podejście do funkcji podatkowej poprzez  wprowadzanie usprawnień i podnoszenie bezpieczeństwa.

Ścieżka 2: Transformacja cyfrowa w funkcji finansowej

Ta ścieżka tematyczna dostarczy szeregu praktycznych informacji w jaki sposób najlepiej podejść do transformacji cyfrowej funkcji finansowej w przedsiębiorstwach. Przedstawione zostaną wskazówki, które pozwalają firmom maksymalizować korzyści wynikające z cyfryzacji biznesu. Eksperci KPMG omówią kwestie m.in. Data Driven CFO oraz roli dyrektora finansowego w postpandemicznym świecie, zarządzania dostępem i tożsamością, faktur ustrukturyzowanych, inteligentnej automatyzacji, narzędzia MDR Secure czy Haven Protocol oraz zdalnej migracji wiedzy do SSC/BPO.

Rejestracja

Udział w Kongresie KPMG jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji oraz otrzymaniu akredytacji. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.

Więcej informacji, formularz rejestracyjny oraz warunki udziału dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Rejestracja trwa do 14 stycznia 2022 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY