"Świąteczny Stół Pajacyka" pomimo restrykcji. Lokale wciąż mogą dołączyć do akcji

Fot. Paweł Wyszomirski/Testigo/PAH Fot. Paweł Wyszomirski/Testigo/PAH
4 grudnia odbędzie się „Świąteczny Stół Pajacyka”. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10 proc. dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak wziąć udział w akcji?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Koniec tego bardzo trudnego roku, który szczególnie mocno odczuła branża gastronomiczna, może przynieść dużo dobrego – do 22 listopada każdy lokal gastronomiczny może zgłosić udział w "Świątecznym Stole Pajacyka". Dzięki temu, zamawiając posiłki w restauracjach biorących udział w akcji, będzie można wesprzeć prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną program dożywiania, ale także pomóc poszkodowanej przez pandemię gastronomii.

Zdajemy sobie sprawę z położenia, w jakim znalazła się gastronomia. Ale nie poddajemy się, bo wielu restauratorów wie, że cel jest szczytny i spodziewają się, że w dniu akcji z ich usług skorzysta więcej klientów - mówi Anna Zubala z PAH.

Do akcji dołączają zarówno duże sieci gastronomiczne, jak i mniejsze restauracje rodzinne czy kawiarnie. W tym roku szczególną rolę odegrają także punkty, które prowadzą wyłącznie sprzedaż na wynos, a także cateringi dietetyczne. Dzięki współpracy z aplikacjami obsługującymi dowóz posiłków, wzięcie udziału w "Świątecznym Stole Pajacyka" jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Pozyskane w ramach akcji środki finansują program dożywiania „Pajacyk” w polskich szkołach, w ramach którego dzieci mogą zjeść często jedyny pełnowartościowy i ciepły posiłek w ciągu dnia. Dodatkowo, ze względu na prawie dwukrotny wzrost liczby osób głodujących na świecie w tym roku, wsparciem żywnościowym zostaną objęte także osoby w krajach, w których PAH działa od lat.

W zeszłym roku, dzięki pomocy właścicieli lokali gastronomicznych w całej Polsce, udało się zebrać ponad 200 tys. zł, dzięki czemu sfinansowano blisko 41 tys. posiłków dla dzieci.

By zgłosić swój lokal do akcji wystarczy wypełnić krótki formularz. Szczegóły na stronie pajacyk.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY