wywiad

zobacz inne tematy
Będziemy bankiem rozwoju z prawdziwego zdarzenia. I niczym więcej

Będziemy bankiem rozwoju z prawdziwego zdarzenia. I niczym więcej

O stworzeniu kompletnego rynku pozyskiwania kapitału na każdym etapie rozwoju firmy, o pakietach rozwiązań, dostępnych w jednym miejscu, zamiast porozrzucanych po różnych instytucjach produktów, i o potrzebie szerszej zmiany kulturowej, z Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, rozmawiają Dorota Goliszewska i Alicja Hendler.

Szybkie randki rozkręcają biznes. Startupowy

Szybkie randki rozkręcają biznes. Startupowy

O szybkich randkach prezesów dużych korporacji z małymi startupami, a także o tym, że dla Polski to już ostatni dzwonek, by wprowadzić rozwiązania przyciągające zagraniczne talenty technologiczne, z Elizą Kruczkowską, prezes Startup Poland, rozmawiają Dorota Goliszewska i Alicja Hendler.

Zarządzaj jak samuraj

Zarządzaj jak samuraj

O tym, jak samurajskie wartości pomagają odnosić sukcesy w biznesie, z Reinhardem Lindnerem, jednym z najpopularniejszych w krajach niemieckojęzycznych doradców i trenerów, rozmawia Alicja Hendler.

Znajdź swoją walizkę

Znajdź swoją walizkę

Jesteśmy u progu trzeciej, po agrarnej i przemysłowej, rewolucji – startupowej. Dobrze, abyśmy to my, kraje Europy Środkowo-Wschodniej, znaleźli się w szpicy tej rewolucji – podkreśla prof. Krzysztof Obłój w rozmowie z Małgorzatą Remisiewicz. – Trzeba zakasać rękawy i odnaleźć w sobie pasję, która napędzała nas na początku lat 90.

Odpowiedz sobie, czego naprawdę chcesz

Odpowiedz sobie, czego naprawdę chcesz

Dla ludzi biznesu, zależnie od płci, Kamila Rowińska, coach i inwestorka, ma nieco inną radę. W rozmowie z Moniką Kruszewską-Mikucką kobietom proponuje więcej asertywności i delegowania zadań, mężczyznom – żeby nie zaniedbywali życia rodzinnego i znaleźli sobie jakąś pasję. Wtedy rosną szanse, że jasno zdefiniowany cel wytyczy drogę bez najtrudniejszych do udźwignięcia ofiar.

Słowiańska szkoła IT podbija świat

Słowiańska szkoła IT podbija świat

Młodzi i ambitni informatycy z Polski, Rosji i Ukrainy witani są z otwartymi ramionami w najbardziej innowacyjnych firmach świata. Jak sprawić, by zechcieli pozostać u nas? Zmienić system kształcenia i stworzyć nowy model relacji między nauką a biznesem – radzi Mirosław Janik, prezes firmy Wincor Nixdorf w rozmowie z Alicją Hendler i Dorotą Goliszewską.

Lider musi być wojownikiem

Lider musi być wojownikiem

O prawie przedsiębiorców do popełniania błędów, o tym, jakich pracowników potrzebuje współczesny biznes, oraz jak sprawić, by ludzie chcieli opuścić strefę komfortu i polubili zmianę, z Alainem Kajem rozmawiają Alicja Hendler i Dorota Goliszewska.

Europy podróż na Księżyc

Europy podróż na Księżyc

O wspólnej z Rosjanami misji na Marsa, o bazach na Księżycu i współpracy polskich małych i średnich firm z Europejską Agencją Kosmiczną rozmawiamy z Gianfranco Visentinem, wiceprezesem ESA ds. robotyki.

Dlaczego biotechnologiczna rewolucja omija Polskę

Dlaczego biotechnologiczna rewolucja omija Polskę

Przyszłość medycyny i farmacji wiąże się z biotechnologią – uważa Marcin Hańczaruk, dyrektor generalny polskiego oddziału Amgen, jednej z najbardziej innowacyjnych firm świata. W rozmowie z Agatą Szymborską-Sutton opowiada o potencjale biologicznych terapii i spersonalizowanego leczenia oraz zastanawia się, dlaczego Polska wlecze się tu w ogonie Europy.

Czekam na premiera, który postawi się urzędasom

Czekam na premiera, który postawi się urzędasom

Gdyby zbankrutowały PGNiG albo PKO BP, kraj by sobie z tym poradził. Jeśli zniknęłaby połowa MSP, Polska by upadła. Politycy muszą zacząć się bać przedsiębiorców – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców