Zwolnienia w Netguru. Firma pomoże znaleźć nową pracę byłym pracownikom

Wiktor Schmidt
Wiktor Schmidt, fot. materiały prasowe
Netguru rozstało się niedawno z ok. 150 pracownikami i kontraktorami. Teraz firma pomaga znaleźć nową pracę byłym pracownikom.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O zwolnieniach w Netguru pisaliśmy pod koniec marca - przedsiębiorstwo pożegnało się z ok. 150 pracownikami i kontraktorami, a szefostwo uzasadniało ten ruch realiami biznesowymi i przygotowaniami firmy na "nowe wyzwania". Więcej o sprawie można przeczytać TUTAJ.

Netguru - redukując zatrudnienie - obiecało wsparcie wszystkim tracącym pracę współpracownikom. Teraz, m.in. w mediach społecznościowych, w pomoc związaną ze znalezieniem nowej pracy byłym już pracownikom zaangażował się Wiktor Schmidt, współzałożyciel firmy. Jak napisał na LinkedIn przedsiębiorca, do przedstawicieli Netguru mogą zgłaszać się organizacje poszukujące nowych talentów.

Post Schmidta spotkał się z dużym odzewem - w komentarzach zgłosiło się m.in. wielu HR-owców.

Netguru - czym zajmuje się firma

Netguru to polska spółka akcyjna oferująca usługi doradztwa, tworzenia oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych. W tym roku Netguru po raz kolejny znalazło się na prestiżowe liście FT 1000 opisującej najszybciej rosnące firmy w Europie.

W 2021 roku wpływy firmy zwiększyły się ze 158,4 do 232,1 mln zł, a zdecydowana większość pochodziła z zagranicy. Firma osiągnęła 38,3 mln zł zysku EBITDA i 27 mln zł zysku netto, wobec 33 i 23 mln zł rok wcześniej. W maju ub.r. wypłaciła 10,04 mln zł dywidendy (po 47 proc. jej udziałów mają Wiktor Schmidt i Kuba Filipowski), a resztę przeznaczono na kapitał zapasowy. Wyniki finansowe Netguru za 2022 rok nie są jeszcze znane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ