Zuckerberg sprzedaje akcje Meta. Nie robił tego od dwóch lat

Zuckerberg sprzedaje akcje Meta. Nie robił tego od dwóch lat
Mark Zuckerberg sprzedaje akcje Meta Platforms Inc. po raz pierwszy od dwóch lat, po tym jak gigant mediów społecznościowych szybko odbił się od burzliwego 2022 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O jakich liczbach mówimy? Podmioty odpowiedzialne za działalność charytatywną i polityczną Zuckerberga sprzedały ok. 682 tys. akcji o wartości prawie 185 milionów dolarów. Sprzedaż była realizowana stopniowo, a ostatnia transakcja została odnotowana w ubiegłą środę. To pierwsza sprzedaż akcji, na jaką zdecydował się Zuckerberg, od listopada 2021 roku.

W tym roku Meta ma doskonałe wyniki na giełdzie. Jej akcje od stycznia wzrosły o 156 proc., osiągając lepsze wyniki niż prawie wszystkie duże firmy technologiczne z wyjątkiem Nvidii.

Świetne wyniki na giełdzie pomagają Zuckerbergowi finansować badania naukowe i inwestycje o wpływie społecznym Mety.

Mark Zuckerberg a sprzedaż akcji

Co warto podkreślić, Zuckerberg sprzedawał bloki akcji Meta w ciągu ostatniej dekady w sposób regularny. W ubiegłym roku wstrzymał się jednak z tymi działaniami, kiedy wyniki kwartale doprowadziły do jednej z największych jednodniowych strat na giełdzie w historii Meta.

Obecnie akcje Meta powoli zbliżają się do rekordowych poziomów z września 2021 roku, kiedy Zuckerberg oraz jego fundacja charytatywna, Chan Zuckerberg Initiative, sprzedali akcje firmy o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Według indeksu miliarderów Bloomberga 39-letni Zuckerberg wciąż ma około 13% udziałów w Meta, co stanowi prawie całą jego fortunę w wysokości 117,7 miliarda dolarów.

Zuckerberg i jego żona, Priscilla Chan, w wieku 38 lat, wcześniej zobowiązali się przeznaczyć 99% swojego majątku na cele charytatywne w ciągu swojego życia, takie jak promowanie równości i leczenie chorób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ