Zgłoś swój Health Tech do Szkoły Pionierów PFR. W puli nagrody o wartości 100 000 zł!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Aby wziąć udział w rekrutacji do Szkoły Pionierów PFR wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, opisując pomysł na swoją ścieżkę rozwoju startupu z branży Health Tech. Zespół PFR spośród nadesłanych aplikacji wyłoni 50 uczestników, którzy już we wrześniu wezmą udział w 3-tygodniowych warsztatach biznesowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zakwalifikowani uczestnicy wnoszą jedynie opłatę administracyjną w wysokości 650 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 23 czerwca 2024 r.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Masz pomysł? Masz biznes!

PFR już po raz siódmy wspólnie z Allegro poszukuje wizjonerów technologicznych. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości ponad 100 tys. zł! Trwa rekrutacja do VII edycji Szkoły Pionierów PFR - międzynarodowego programu edukacyjnego dla wizjonerów technologicznych. W tej edycji poszukiwane są osoby z pomysłem na innowacyjne rozwiązania biznesowe dla branży health tech. Motywem przewodnim edycji jest realizacja Celu 3. Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ – dobre zdrowie i jakość życia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zgłoszenia można wysyłać do 23 czerwca 2024 r.

300 absolwentów i prawie 220 mln zł finansowania

Od początku istnienia Szkoły Pionierów PFR program ukończyło 300 osób, a stworzone przez Pionierów startupy pozyskały finansowanie w wysokości prawie 220 mln zł. Podczas sześciu edycji udało się zbudować 90 zespołów, założyć 51 spółek, z których 29 nadal rozwija swoje projekty. Z uwagi na międzynarodowy charakter programu, wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Dodatkowo, aby wzmocnić współpracę międzynarodową Polski, w tym roku do programu mogą zgłaszać się osoby z Czech oraz Słowacji, aby wspólnie tworzyć rozwiązania w międzynarodowych zespołach.

– Udział w Szkole Pionierów PFR łączy innowacyjne myślenie z realnym wpływem na społeczeństwo. W tym roku skupiamy się na wykorzystaniu AI do tworzenia rozwiązań poprawiających zdrowie i jakość życia. Czołowi eksperci przedstawią, jak przekształcać idee w działające technologie, a uczestnicy dołączą do grona Pionierów, którzy już przekształcili swoje projekty w rozwijające się firmy z rzeczywistym finansowaniem od VC. Czekamy na osoby, które są gotowe przejść od koncepcji do realnego start-upu, który zdobywa rynki i poprawia świat.– mówi Eliza Kruczkowska, Dyrektorka Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.W ramach programu, każdy zakwalifikowany uczestnik będzie miał możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach organizowanych w Warszawie oraz Pradze, które poprowadzą międzynarodowi eksperci. W skład Programu wchodzą również sesje mentoringowe z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz specjalistami z zakresu projektowania innowacji. Do programu może zgłosić się każdy, bez względu na wiek. Warunkiem są kompetencje biznesowe, technologiczne, kreatywne albo naukowe, które pozwolą na dołączenie do interdyscyplinarnego zespołu przyszłych co-founderów. Budowanie zespołu, tworzenie modelu biznesowego, walidowanie pomysłów, prototypowanie, sprzedaż czy pozyskiwanie finansowania na projekt – to tylko niektóre kompetencje i umiejętności biznesowe, jakie mają szansę zdobyć uczestnicy programu. Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody – 50 000 zł za zajęcie pierwszego miejsca oraz po 30 000 zł dla dwóch wyróżnionych zespołów.

– Szkoła Pionierów PFR to dla Allegro niezwykle ważny program. Nie tylko wspiera on innowacyjność i przedsiębiorczość, ale również odpowiada na potrzeby rynku i Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tym roku koncentrujemy się na 3. Celu, czyli dobrym zdrowiu i jakości życia, przy jednoczesnym wykorzystaniu AI. Dodatkowo, wzmacniamy międzynarodowy charakter programu aby zwiększyć potencjał i możliwości ekspansji zespołów, które powstaną w ramach Szkoły Pionierów. Cieszy nas, że do programu mogą dołączyć uczestnicy z tak bliskich Allegro krajów jak Czechy i Słowacja. Zachęcam do aplikowania wszystkich, którzy mają innowacyjny pomysł na rozwiązanie dla branży health tech, ale nie wiedzą jak wcielić go w życie. Historia programu wielokrotnie pokazała, że Szkoła Pionierów PFR to kolebka wielu, podbijających teraz rynki startupów - mówi Marta Mikliszańska, Director, Group Public Affairs & ESG Allegro.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w rekrutacji do Szkoły Pionierów PFR wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, opisując pomysł na swoją ścieżkę rozwoju. Zespół PFR spośród nadesłanych aplikacji wyłoni 50 uczestników, którzy już we wrześniu wezmą udział w 3-tygodniowych warsztatach biznesowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zakwalifikowani uczestnicy wnoszą jedynie opłatę administracyjną w wysokości 650 złotych. Opłatę administracyjną zobowiązane będą uiścić tylko osoby zakwalifikowane do Programu.

Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwać będzie Rada Programowa, w skład której wejdą m. in. Eliza Kruczkowska (PFR), Marta Mikliszańska (Allegro) oraz Aleksandra Sroka-Krzyżak (Allegro). Wieloletnie doświadczenie i wiedza członkiń i członków Rady zagwarantuje wysoki poziom merytoryczny Szkoły Pionierów, na każdym jej etapie.

Program realizowany jest przez Polski Fundusz Rozwoju przy wsparciu partnera strategicznego – Allegro.

Więcej informacji o Szkole Pionierów PFR i warunkach udziału znajdziesz na stronie https://pfrsa.pl/szkolapionierow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ