Wystartował program GovTech Polska

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock
Małe i średnie firmy otrzymały szansę na realizację projektów technologicznych dla administracji. Wystartował właśnie konkurs na wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w administracji publicznej. W projekt zaangażowane są Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Małe i średnie firmy otrzymały szansę na realizację projektów technologicznych dla administracji. Wystartował właśnie konkurs na wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w administracji publicznej. W projekt zaangażowane są Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Zdrowia oraz miasto Świdnik.

GovTech Polska to program, który powstał na bazie doświadczeń administracji publicznej ze Szkocji, z Wielkiej Brytanii czy Singapuru, gdzie podobne inicjatywy są prowadzone od wielu lat. Prace nad nim trwają od maja tego roku – w tym czasie przebadano potrzeby IT różnych ministerstw i samorządów, wybierając finalnie pięć jednostek. Na przedstawicieli biznesu, od małych firm po większych graczy rynkowych, czekają wyzwania z pogranicza big data, business intelligence czy sztucznej inteligencji.

Do GovTech Polska może się zgłosić każda firma zainteresowana realizacją wskazanego w programie wyzwania. Najważniejszy jest pomysł oraz kompetencje, które pozwolą na wdrożenie pomysłu. – GovTech Polska daje szansę na realizację projektów o szerokiej skali i zastosowaniu. Pośrednim klientem jest państwo, ale finalnie z produktów govtechowych skorzysta każdy obywatel – mówi Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w pierwszej kolejności muszą złożyć wniosek o dopuszczenie do uczestnictwa w konkursie. Czas na to mają do 30 listopada. Po spełnieniu standardowych wymogów formalnych, od 7 do 17 grudnia zespoły będą mogły składać propozycje rozwiązań na postawione wyzwania administracji. Następnie zamawiający wyłonią finalistów, którzy otrzymają nagrody finansowe. Tak zakończy się I etap programu. Celem drugiego etapu, który rozpocznie się na początku stycznia, będzie opracowanie działającego prototypu. W ten sposób przedsiębiorcy potwierdzą, że są w stanie zamienić pomysł w gotowy produkt i dostarczyć kompletne rozwiązanie.

Opis konkretnych wyzwań opracowanych w ramach programu i pozostałe informacje na stronie https://govtech.gov.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY