Wygraj 30 tys. euro na rozwój startupu. Rusza nowa edycja konkursu Infoshare

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
30 tysięcy euro w gotówce i możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami z całego świata czeka na startupy, które wezmą udział w Startup Contest, zaplanowanej stacjonarnie w Gdańsku. Dotąd wzięło w nim udział 2,5 tysiąca startupów z całego świata.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Aplikować może każdy startup. Do półfinału zakwalifikowanych zostanie 30 najlepszych pomysłów, które będą miały szansę wystąpić na jednej z głównych scen stacjonarnej konferencji w Gdańsku i zaprezentować się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i największych korporacji. Co roku na Infoshare przyjeżdża ich ponad 200. Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 euro w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 euro.

Rejestracja potrwa do 31 lipca 2021 r. na stronie internetowej organizatora.

Oto najlepsze polskie startupy.

Od konkursu do unicorna

Udział w konkursach to dla startupów szansa na pokazanie się inwestorom i pierwszy krok do międzynarodowego sukcesu na miarę DocPlanner, Brainly czy Booksy - rychłych polskich jednorożców.

- Mamy za sobą współpracę z wiodącą brytyjską firmą biotechnologiczną, a także wdrożenie w dużym szpitalu. Obecnie przyglądają się nam dwie globalne grupy farmaceutyczne - podkreśla Luís Valente CEO i współzałożyciel iLoF - zwycięzca poprzedniej edycji Startup Contest

- Wygrana pozwoliłam nam zatrudnić kluczowego członka zespołu, specjalizującego się w opiece zdrowotnej, z doświadczeniem we wprowadzaniu na rynek nowych wyrobów medycznych. Dzięki temu mogliśmy prześledzić strategię wejścia na rynek iLoF i zaplanować dalsze działania - dodaje

Infoshare 2021 stacjonarnie

Konferencję zaplanowano na 14-15 października w gdańskim AmberExpo. Na uczestników czeka 5 scen tematycznych, na których wystąpią eksperci z całego świata.  Co roku Infoshare gości setki międzynarodowych prelegentów z Google, LinkedIn, IBM, Spotify, Slack i innych firmy wyznaczających najnowsze trendy w technologii.

Rok temu na scenie pojawili się m.in. Neil Patel - jeden z TOP10 marketerów według Forbesa oraz John Romero - twórca legendarnych gier, jak “Doom”. Wracają wydarzenia towarzyszące, w tym ekskluzywne spotkania dla inwestorów oraz popularne wśród uczestników Before Party i Great Networking Party, z koncertem na żywo. Konferencja transmitowana będzie także online. Aby zagwarantować udział w wydarzeniu, nawet w przypadku obostrzeń ograniczających liczbę osób na terenie AmberExpo, organizatorzy oferują bilet stacjonarny w cenie online. 

- Obserwując postęp szczepień i luzowanie obostrzeń przez rząd, podjęliśmy decyzję o powrocie do tradycyjnego formatu. Liczymy, że będziemy mogli znowu gościć tysiące uczestników z Polski i świata, będąc oczywiście przygotowanym na ewentualne obostrzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na sprzedaż biletów w bardzo atrakcyjnej cenie - odpowiadającej stawkom konferencji online, oferując udział w konferencji na dwa sposoby – mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare. 

Infoshare 2021 odbywać się będzie z zachowaniem środków bezpieczeństwa, a liczba uczestników będzie zależeć od ogłoszonych przez rząd obostrzeń pandemicznych. W przypadku limitu uczestników, o kolejności będzie decydował czas zakupu i typ biletu. Sprzedaż biletów odbywa się na stronie organizatora.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ