Ubezpieczenie dziecka od hejtu w internecie. Oferty firm odpowiadają na potrzeby uczniów

hejt w internecie
Fot. shutterstock.
Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) staje się coraz częściej nieodłącznym elementem troski o młodszych członków rodziny. Ostatnie lata przyniosły istotne innowacje w zakresie ofert ubezpieczycieli, które warto poznać jest to m.in. ubezpieczenie do hejtu w internecie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Początek roku szkolnego to moment, w którym rodzice zastanawiają się nie tylko nad przygotowaniem swoich dzieci do nauki, ale także nad ich bezpieczeństwem.

Nowe Wyzwania Wirtualnego Świata: Ubezpieczenie od Hejtu w Internecie

Zaistnienie w cyberprzestrzeni może przynieść nie tylko przyjemności, ale i niebezpieczeństwa, zwłaszcza dla dzieci. Zniesmaczenie i obraźliwe komentarze w mediach społecznościowych, czyli hejt, stały się realnym zagrożeniem dla młodych użytkowników internetu. W odpowiedzi na to ubezpieczyciele wprowadzili nową formę zabezpieczenia - ubezpieczenie od hejtu w internecie.

Polisa na naruszenie dobrego imienia dziecka

Tego rodzaju polisa obejmuje skutki naruszenia prywatności czy dobrego imienia dziecka w internecie. W przypadku zaistnienia takiego zdarzenia, ubezpieczony może liczyć na wsparcie prawników, konsultacji psychologa oraz specjalistów IT - wskazuje portal Bankier.pl.

Co mieliby robić eksperci od cyberbezpieczeństwa? W założeniu zajmą się usunięciem lub ograniczeniem dostępu do bezprawnie udostępnionych informacji o ubezpieczonym. Taka pomoc może okazać się bezcenna np. w przypadku wypłynięcia do internetu nagiego wizerunku osoby ubezpieczonej. W dobie bullingu jedno takie zdjęcie pozyskane przez rówieśnika choćby w ramach głupiej zabawy może przerodzić się w prawdziwy dramat dziecka.

Warto jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na tego typu ubezpieczenie, należy dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, aby poznać zakres i limity tego rodzaju wsparcia.

Google Maps zamierza sprzedawać nowe dane. Liczy na setki milionów dolarów

Pomoc psychologiczna dla dzieci w kryzysie

Rok 2023 przynosi kolejną ciekawą nowość - pakiet ubezpieczeniowy obejmujący wsparcie psychologiczne. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje zwrot kosztów związanych z wizytami u psychologa lub sesjami psychiatrycznymi. Tego typu świadczenie jest szczególnie istotne w obliczu rosnących wyzwań emocjonalnych, z którymi dzieci mogą się spotkać w okresie nauki i rozwoju.

Kwota zwrotu kosztów jest ustalana indywidualnie przez ubezpieczyciela i może być uzależniona od sumy ubezpieczenia. Jednak przed wyborem takiego pakietu warto dokładnie zapoznać się z ograniczeniami, np. liczbą dostępnych wizyt czy ich długością.

Różnorodność oferowanych pakietów

Ceny polis NNW mogą się różnić w zależności od zakresu ochrony i wybranych dodatkowych elementów. Kwoty składek wahają się od około 30 zł do kilkuset złotych rocznie. Jak zazwyczaj bywa w ubezpieczeniach, istnieje reguła: wyższa składka równa się wyższa suma ubezpieczenia.

Rodzice mogą zdecydować się na różne dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie od ukąszenia kleszcza czy pakiet stomatologiczny. Warto jednak pamiętać, że szczegóły ofert mogą się różnić w zależności od instytucji ubezpieczającej, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i szczegółowymi tabelami objaśniającymi. Dobrym pomysłem, będzie porównanie ofert w różnych firmach.

Nastroje konsumenckie w Polsce znacznie się poprawiły

X