Test osobowości Golden Personality Profiler pomoże ustalić priorytety

Test osobowości
Test osobowości / Fot. Donn Gabriel Baleva, Unsplash.com
Na co możesz liczyć, gdy wykonasz test osobowości Golden Personality Profiler kosztujący 29,95 dol.? Oto nasza odpowiedź!

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Test osobowości Golden Personality Profiler to jeden z najlepszych na rynku, przynajmniej według wielu menadżerów i autorów książek biznesowych. Czy warto wydać niespełna 30 dol., aby go wykonać? Czego możemy się dowiedzieć? 

Test osobowości Golden Personality Profiler trwa mniej więcej 30-40 minut. Następnie jesteśmy przydzielani do jednego z 16 dostępnych profilów i otrzymujemy dostęp do szczegłowego raportu z wynikami. Test opiera się na popularnym MBTI i podobnie jak w innych rozwiązaniach tego rodzaju, tak i tutaj wyszło mi, że mój profil to INTJ

Test osobowości - wynik i raport PDF za niespełna 120 zł

Po ukończeniu testu otrzymałem bardzo szczegółowe i obszerne materiały PDF na temat mojego profilu - INTJ (choć tutaj ma on nazwę INTZ). Najważniejszy z tych dokumentów to prawdopodobnie "Self Development Report", który zawiera ogólne informacje o profilu, ale też spis mocnych i słabych stron, jak również wiele wskazówek i porad na temat tego, co możemy zrobić - i dlaczego warto. 

Z testu dowiedziałem się, że jestem strategiem. Tutaj fragment wyników, przetłumaczony z j. angielskiego:

"INTZ są kontemplacyjni, niepretensjonalni ani aroganccy, nie zakładają niczego z góry, skromni, intelektualni i nastawieni strategicznie. Jako INTZ przykładasz dużą wagę do umiejętności i rozwiązywania złożonych, abstrakcyjnych problemów poprzez celową analizę i precyzyjne przemyślenie. Jesteś kreatywnym myślicielem z głęboką ciekawością do tego, jak działa świat. Czerpiesz dumę ze swojej zdolności do dokładnej oceny fizycznych i logicznych elementów otaczającego świata. 

Zobacz też: Testy psychologiczne

Lubisz spędzać czas samotnie lub z kilkoma intelektualnie nastawionymi przyjaciółmi bądź członkami rodziny. Jesteś dobrym słuchaczem, który potrafi zidentyfikować punkty rozróżnienia (coś wartego uwagi) lub niespójności w argumentach, teoriach i opiniach innych osób. Wolisz mieć czas na przemyślenie wszystkiego, zanim zaczniesz mówić. Odpowiadasz w sposób zwięzły i wyraźny, ale masz również zdolność do przekazania i komunikowania swojego głębszego "dużego obrazu". 

Jesteś poważnym i refleksyjnym uczniem. Twoja niezależna i wyzywająca intelektualnie natura zachęca cię do jak najlepszego myślenia, kiedy jesteś sam i masz swobodę do dokładnego przemyślenia swoich decyzji. Dochodzisz do wniosków bez zewnętrznych wpływów, a także potrafisz bronić swoich wniosków bez względu na to, jak zażarte mogą być kontrargumenty. 

Uważasz, że szacunek dla autorytetu czy władzy opiera się na kompetencjach, a nie na pozycji czy wieku. Irytuje cię, gdy musisz pracować jako część grupy, w której znajdują się ludzie niepotrafiący tak szybko jak ty opanowywać i rozumieć poszczególnych pomysłów. W sposób naturalny myślisz strategicznie i systematycznie. Cieszysz się z tworzenia nowych teorii i pomysłów, które mają potencjał i mogą okazać się przydatne w stawianiu czoła przyszłym wyzwaniom." 

Czy warto wykonać taki test osobowości? 

Jeśli chcemy się lepiej poznać - zdecydowanie tak. Otrzymamy dokładne, celne sugestie i przykłady, co możemy robić lepiej. Dodatkowo lepiej zrozumiemy, dlaczego niektóre rzeczy nas irytują, a inne cieszą. Testy osobowości tego rodzaju to jedna z podstaw dla osób, które chcą na poważnie rozwijać unikalne, autorskie projekty. Dowiedzą się, co zrobić, aby w pełni wykorzystywać swoje mocne strony, a także czego unikać.

POLECAMY