Stoki narciarskie jednak będą działać? Gowin zapowiada "dobre wieści dla narciarzy"

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że zakończyły się rozmowy z branżą narciarską. Wypracowano podczas nich protokół sanitarny, który będzie konsultowany z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według komunikatu Jarosława Gowina, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracowało w poniedziałek nad rozwiązaniami, mającymi pomóc branży narciarskiej w nadchodzącym sezonie zimowym. "Wypracowanie reżimu sanitarnego zapewniającego bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich" - tak brzmiał temat rozmów z przedstawicielami branży. Jak poinformował wicepremier Gowin, udało się wypracować protokół sanitarny, który - jeśli wierzyć zapowiedziom - jest już konsultowany z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy - wytłumaczył polityk. 

Ministerstwo zapowiedziało również, że rząd jest otwarty na rozmowy na temat dodatkowych rozwiązań pomocowych w związku z obostrzeniami antycovidowymi, które obejmują branżę hotelarską.

Stoki otwarte dla narciarzy

Rzeczniczka Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych Sylwia Groszek powiedziała PAP, że podczas rozmów z ministerstwem padło zapewnienie o otwarciu wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie. Groszek przekonuje, że branża narciarska jest przygotowana na wdrożenie obostrzeń, ponieważ wyciągi działały już w sezonie letnim, wożąc turystów.

To bardzo ważne deklaracje dla całego sektora narciarskiego. Jeszcze w sobotę podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki nie tylko informował, że ferie zimowe odbędą się w tym samym terminie dla wszystkich województw - Jarosław Gowin mówił wówczas, że "wydaje się, że stoki narciarskie będą nieczynne".

Decyzjne mają zostać ogłoszone już jutro.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY