Spiżarnia Inwestuje w Lublinie: Ekspansja w 7R Park

Spiżarnia Inwestuje w Lublinie: Ekspansja w 7R Park
Firma Spiżarnia, specjalizująca się w dystrybucji polskiej żywności na rynek Europy Zachodniej, zwiększa swoją obecność w Lublinie. Marka podpisała umowę z 7R na dodatkowe 3 700 mkw. powierzchni.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ten rok był wyjątkowo trudny dla Europy Zachodniej i Północnej jeśli chodzi o obecność warzyw i owoców na rynku. Wielka Brytania do dziś zmaga się ze sporymi zawirowaniami jeśli chodzi o dostawy tych produktów. Wyjątkowo niesprzyjająca pogoda w Północnej Afryce w okresie europejskiej zimy skazała wiele krajów na konieczność dywersyfikowania źródeł dostaw.

Spiżarnia poszerzona do 25 500 mkw

Na tej sytuacji korzystają także polskie marki, zajmujące się produkcją warzyw i owoców. Jedną z nich jest właśnie Spiżarnia.  Firma, niespełna dwa lata temu, zdecydowała się na lokalizację swojego magazynu oraz biur w 7R Park Lublin. Wybrany obiekt, który został oddany do użytku w grudniu 2021 roku, został zbudowany z myślą o specyficznych potrzebach firmy w formule BTS. Dotychczas Spiżarnia korzystała z powierzchni wynoszącej niemal 22 000 mkw - relacjonuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jednak od października 2023 roku firma planuje zwiększyć swoją obecność o dodatkowe 3 700 mkw. w nowo rozbudowanym budynku nr 4, podnosząc całkowitą powierzchnię użytkową do ponad 25 500 mkw.
Branża spożywcza to jedno z najbardziej wymagających sektorów gospodarki. Dystrybutorzy muszą spełniać rygorystyczne normy dotyczące magazynowania produktów. Jak podkreśla Dariusz Jeleniewski, prezes Spiżarni, nowa przestrzeń magazynowa spełnia wszystkie wymagania branżowe, gwarantując bezpieczeństwo produktów, efektywność instalacji chłodniczych i wentylacyjnych oraz spełnianie surowych standardów sanitarnych.

WIDMO Technologies dopina małą rundę finansową. "Deep tech mógłby być siłą Polski" [TYLKO U NAS]

 

Spiżarnia dostarcza produkty emigrantom z Polski

Cały kompleks 7R Park Lublin oferuje obecnie pięć hal magazynowych o łącznej powierzchni przekraczającej 108 000 mkw. Oferowane przestrzenie są wyposażone w nowoczesne technologie, które spełniają wszystkie wymagania firm z branży spożywczej. Do najważniejszych należą specjalne systemy chłodnicze, tryskacze dla magazynowania olejów czy zaawansowane stacje dokujące.

Dodatkowym atutem kompleksu jest jego strategiczne położenie w bliskości kluczowych dróg ekspresowych i portu lotniczego w Lublinie, co ułatwia zarówno dostawy, jak i transport produktów do klientów.

Spiżarnia jest firmą z Lublina, która od ponad 18 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą produkty, które znają i pamiętają z czasów kiedy mieszkali w Polsce. Głównymi klientami firmy są właściciele sklepów z polską żywnością z różnych krajów Europy Zachodniej, głównie Wielkiej Brytanii, Niderlandów, Belgii, Irlandii, Austrii czy Niemiec.

Popnad 400 osób zatrudnionych w Centrum Dystrybucyjnym Spiżarni

Według deklaracji firmy w Centrum Dystrybucyjnym w Lublinie pracuje obecnie ponad 400 osób na różnych stanowiskach magazynowych, biurowych czy menadżerskich.

Inwestycja firmy Spiżarnia w 7R Park Lublin pokazuje dynamikę i potencjał rynku dystrybucji żywności w Polsce. Współpraca z deweloperem 7R, dostarczającym nowoczesne i spełniające wysokie standardy przestrzenie magazynowe, pozwala Spiżarni jeszcze skuteczniej działać na rynku europejskim.

Co zrobić, żeby tak nie bolało. Jak zwolnić pracownika? [WYWIAD]