Signal bez współzałożyciela. Marlinspkike odchodzi z firmy

Signal bez współzałożyciela / Fot. Adem AY, Unspla
Signal bez współzałożyciela / Fot. Adem AY, Unsplash.com
Aplikacja do szyfrowania wiadomości Signal cieszy się dużą popularnością. Moxie Marlinspike, jej współzałożyciel, postanowił jednak odejść z firmy po ponad dziesięciu latach pracy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Moxie Marlinspike napisał na blogu, że to "dobry czas, aby zastąpić mnie na stanowisku dyrektora generalnego". Uważa, że Signal jest w dobrej kondycji i może on odejść, aby zająć się innymi rzeczami.

Zobacz: Rentier

Marlinspike pozostanie członkiem rządu Signal Foundation, podczas gdy prezes zarządu Brian Acton zostanie tymczasowym dyrektorem generalnym.

"Signal obejdzie się beze mnie" - taki był cel

Moxie Marlinspike, który w rzeczywistości nazywa się Matthew Rosenfeld, stwierdzil że zawsze miał nadzieję, że osiągnie taki punkt, w którym Signal stanie się na tyle silny, że będzie mógł "rosnąć i utrzymywać się" poza jego zaangażowaniem. "Pisałem cały kod na Androida, pisałem cały kod serwera, byłem jedyną osobą w dziale obsługi klienta, ułatwiałem cały rozwój produktu i zarządzałem wszystkimi" - napisał, sugerując że jest już przepracowany.

Sprawdź: Generator haseł 

"Nigdy nie mogłem opuścić smartfona, musiałem wszędzie zabierać ze sobą laptopa na wypadek sytuacji awaryjnych i od czasu do czasu siedziałem sam na chodniku w deszczu, późno w nocy, próbując zdiagnozować pogorszenie jakości usługi".

Obecnie ponad 40 mln ludzi korzysta z aplikacji Signal. Jej popularność znacznie wzrosła po planowanych zmianach w polityce prywatności WhatsApp, które sprawiły, że wielu użytkowników zrezygnowało z narzędzia Facebooka (obecnie Meta). 

Signal jest bezpłatna i jej wiadomości są domyślnie szyfrowane. Co ciekawe, protokół Signal Protocol, opracowany przez Marlinspike'a, został również zintegrowany w WhatsApp i innych aplikacjach do obsługi wiadomości błyskawicznych.

POLECAMY