Samochody Koenigsegg będzie można kupić w Katowicach

Samochody Koenigsegg będzie można kupić w Katowicach
Koenigsegg - kultowa marka samochodowa - otworzy salon przy ul. Bocheńskiego w Katowicach. Będzie to pierwszy oddział Szwedów nie tylko w Polsce, ale i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Szwedzką markę zna każdy fan motoryzacji - nawet samochodowi laicy prawdopodobnie zetknęli się kiedyś z ekluzywnymi autami Koenigsegg. Produkuje się ich zaledwie kilkadziesiąt rocznie i są oczywiście horrendalnie drogie oraz piekielnie szybkie. Choć historia manufaktury sięga 1994 roku, kiedy to Christian van Koenigsegg - potomek rodziny arystokratycznej ze Szwabi - postanowił dać światu najszybsze pojazdy w historii, to pierwszy model posiadający homologację uliczną zadebiutował dopiero w 2002 roku.

Koenigsegg posiada kilkadziesiąt salonów na całym świecie. Kolejny powstanie w Polsce i będzie mieścił się w budynku, gdzie swoje punkty mają już Ferrari i Maserati. Za lokalizację - a tym samym za dystrybucję samochodów - odpowiada firma Pietrzak Group, specjalizująca się w pracy z najbardziej ekskluzywnymi markami na świecie.

Samochody Koenigsegg są produkowane na indywidualne zamówienie, a na pojazd czeka się zwykle ok. roku. Ceny oczywiście zwalają z nóg - najnowszy model Gemera (pierwszy w historii marki, który ma cztery fotele, a nie dwa) to wydatek ok. 1,7 mln dolarów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY