Praca z biura przez 3 dni w tygodniu - nowe zasady Meta

praca
Fot. Matej Kastelic, Shutterstock
Meta będzie wymagać od pracowników powrotu do biura. Praca stacjonarna 3 dni w tygodniu, począwszy od września.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Od września pracownicy Meta będą musieli pracować w biurach firmy przez 3 dni w tygodniu.

Gigant sieci społecznościowych zaczął w czwartek powiadamiać pracowników o nowej polityce pracy zdalnej, która - co ważne - nie będzie jednak miała wpływu na dotychczasowych pracowników, którzy zostali zatrudnieni jako pracujący zdalnie.

W oświadczeniu firmy czytamy: "Jesteśmy zaangażowani w pracę rozproszoną i jesteśmy przekonani, że ludzie mogą wywrzeć znaczący wpływ zarówno w biurze, jak i pracując z domu. Jesteśmy też zaangażowani w ciągłe doskonalenie naszego modelu w celu wspierania współpracy, relacji i kultury niezbędnych pracownikom do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków". 

Sprawdź: Inflacja w Europie

Meta po raz pierwszy rozszerzyła politykę pracy zdalnej na wszystkich pracowników pełnoetatowych w czerwcu 2021 r. Mark Zuckerberg, CEO firmy, podczas szczytu pandemii Covid-19 powiedział, że "dobrą pracę wykonasz w dowolnym miejscu, a ja jestem optymistą, który sądzi, że praca zdalna na dużą skalę jest możliwa. Zwłaszcza że możliwości spotkań wideo i narzędzi technologicznych wciąż się poprawiają". 

Pracownicy sami sobie winni

W marcu br. Zuckerberg sugerował, że chce zaktualizować politykę Meta. Dlaczego? Przyznał, że firma wykonała wewnętrzne analizy i okazało się, że inżynierowie pracujący z biura "robią więcej". To pośrednio sugerowało, że osoby pracujące zdalnie często jednak... nie pracują.

Zobacz: Co to MLM?

W maju Meta przeprowadziła też ostatnią dużą rundę zwolnień. Łącznie pracę straciło w firmie ok. 21 tys. osób. 

Od początku roku akcje Meta wyraźnie rosną. Od stycznia wypracowały już 118% zysku. Zuckerberg ogłosił tzw. rok wydajności, informując że firma bardziej postawi na efektywność i oszczędności finansowe. Jednocześnie nadal rozwija swoje produkty i usługi, a ostatnio zaprezentowała nowe gogle VR - Quest 3.