Polska platforma do zarządzania chmurą hybrydową z inwestorem

Krzysztof Szczygieł, założyciel i członek zarządu
Krzysztof Szczygieł, założyciel i członek zarządu firmy Cloudoval
Fundusz Czysta3.vc zainwestował w CloudOval, pierwszą polską platformę do zarządzania chmurą hybrydową.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

CloudOval jest platformą do zarządzania hybrydowym środowiskiem chmurowym. W pierwszej kolejności pozwala na zarządzanie z jednego miejsca chmurami zbudowanymi w różnych technologiach takich, jak VMWare, Oracle, czy tez open-source’owy OpenStack. W drugiej zaś pozwala na podłączenie najpopularniejszych chmur publicznych.

Użytkownicy chmury mają swoje konta tylko w jednym miejscu – w CloudOval i mogą z poziomu tej aplikacji zarządzać w sposób spójny swoimi środowiskami zlokalizowanymi w różnych chmurach obliczeniowych, wykonanych w różnych technologiach.

- CloudOval daje użytkownikom wolność wyboru pomiędzy chmurą publiczną i prywatną, jak również powoduje, że użytkownik nie uzależnia się ani od vendora konkretnej technologii, ani od dostawcy konkretnej chmury publicznej – przekonuje Adam Dyszkowski, założyciel i członek zarządu CloudOval.

- CloudOval wprowadza do środowiska chmurowego pierwiastek rozliczalności. Dzięki modułowi billingowemu, każdy użytkownik wie, ile zasobów zużył w jakiej części hybrydowej chmury obliczeniowej. Ponadto w najbliższych miesiącach produkt zostanie wzbogacony o funkcjonalność, która w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji umożliwi optymalizację konfiguracji infrastruktury sprzętowej, w której chmura obliczeniowa działa, w zależności od charakterystyki usług przez nią oferowanych. Wprowadzi to zupełnie nową jakość w obszar zarządzania chmurą obliczeniową wewnątrz organizacji - dodaje Krzysztof Szczygieł, drugi założyciel i członek zarządu firmy.

- Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o wejściu w tę inwestycję jest fakt, że technologia CloudOval jest bardzo uniwersalna i może być stosowana bez względu na branżę oraz w dowolnym regionie geograficznym. Jest to w portfelu Czysta3.vc kolejna inwestycja o aspiracjach globalnych – podsumowuje Szymon Janiak, partner zarządzający i współzałożyciel funduszu Czysta3.VC.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ