Patryk Vega szuka statystów do nowego filmu. Wynagrodzenie? 130 zł za dzień zdjęciowy

Rafał Zawierucha jako Patryk Vega
Rafał Zawierucha jako Patryk Vega, fot. materiały prasowe
Patryk Vega pracuje nad nowym filmem i szuka statystów. Zdjęcia odbędą się w połowie marca we Wrocławiu, ale stawka za wystąpienie w produkcji już teraz podzieliła internautów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Patryk Vega to jeden z najpopularniejszych - a jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych - polskich reżyserów. Przez wiele lat jego filmy odnosiły wyłącznie spektakularne sukcesy frekwencyjne, ale przy okazji ostatnich premier karta się odwróciła, czego dobitnym przykładem jest "Niewidzialna wojna", zdjęta z dużych ekranów zaledwie po kilku dniach.

Spadek zainteresowania kinomanów produkcjami Vegi w oczywisty sposób odbił się na wynikach finansowych filmowego biznesu twórcy. Wystarczy wspomnieć, że w 2021 roku spółka Vega Investments zanotowała stratę prawie 7,5 mln zł netto. A to wyłącznie wierzchołek góry lodowej.

Patryk Vega - wynagrodzenie za statystowanie na planie

"Niewidzialna wojna" miała być ostatnim filmem Vegi nakręconym w Polsce (reżyserowi zamarzyła się międzynarodowa kariera), trudno więc na ten moment ustalić, nad jaką produkcją pracuje obecnie autor "Pitbulla". Wiadomo za to, jaką kwotę można zainkasować za statystowanie na planie - ogłoszenie o rekrutacji pojawiło się na facebookowym profilu agencji Edwin Film:

Zdjęcia odbędą się 13 i 15 marca we Wrocławiu, a Patryk Vega poszukuje osób, które wystąpią jako "przechodnie na ulicy". Wynagrodzenie? 130 zł na rękę za dzień zdjęciowy plus 50 zł za przymiarki (obowiązkowe). Dla jednych to "śmieszna" kwota, dla innych głównym wynagrodzeniem jest możliwość wystąpienia w filmie znanego reżysera. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ