Orlen rusza po całość Energi. Wyda 700 mln zł

Elektrociepłownia Elbląg, fot. materiały prasowe
Elektrociepłownia Elbląg, fot. materiały prasowe
PKN Orlen ogłosił wezwanie na sprzedaż ponad 82,7 mln akcji Energi. Za każdą z nich chce zapłacić 8,35 zł. Celem spółki jest przejęcie wszystkich udziałów i wycofanie Energi z Giełdy Papierów Wartościowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak poinformował Dom Maklerski PKO BP, czyli instytucja pośrednicząca w wezwaniu, pierwszym dniem przyjmowania zapisów będzie 9 października br. Potrwają one do 20 listopada br.

Obecnie PKN Orlen posiada nieco powyżej 80 proc. udziałów Energi. - Wzywający traktuje tę transakcję jako inwestycję strategiczną i długoterminową. Zamiarem wzywającego jest stworzenie zintegrowanego koncernu typu multi-utility, powstałego w wyniku połączenia działalności wzywającego oraz spółki, zdolnego do efektywniejszego działania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku paliwowym i energetycznym, przy jednoczesnym zwiększeniu odporności połączonego biznesu na ryzyka i wahania rynkowe - podał PKN Orlen.

Przypomnijmy, w pierwszym wezwaniu ogłoszonym w grudniu 2019 roku, Orlen chciał kupić 100 proc. akcji Energi w cenie 7 zł za jedną. Następnie podniesiono cenę do 8,35 zł. W poniedziałek cena jednego udziału Energi wynosiła 7,47 zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY