Od pomysłu do biznesu. Wystartowała VI edycja międzynarodowego programu Szkoła Pionierów PFR

Szkoła Pionierów
Szkoła Pionierów, fot. mat. prasowe
Polski Fundusz Rozwoju wspólnie z Allegro już po raz szósty poszukuje początkujących przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć innowacyjne produkty lub usługi, wpisujące się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Dla najlepszych przewidziane są nagrody o łącznej wartości ponad 100 tys. zł, a zgłoszenia trwają do 18 czerwca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Szkoła Pionierów PFR to edukacyjny program dla wizjonerów technologicznych, który ukończyło już 250 osób, a stworzone przez Pionierów startupy pozyskały w sumie ponad 200 mln złotych finansowania. W tym roku organizatorzy poszukują osób nie tylko z Polski, ale również z Czech i Ukrainy. Dodatkowo każdy uczestnik programu ma zagwarantowany udział w bezpłatnych, zagranicznych warsztatach, organizowanych w stolicy Czech – Pradze. Z uwagi na międzynarodowy charakter programu, wszystkie zajęcia będą prowadzone po angielsku. 

- Szkoła Pionierów PFR umożliwia zdobycie najwyższych kompetencji biznesowych początkującym przedsiębiorcom w całej Polsce. Nie chcemy zamykać się tylko na rodzimy rynek, dlatego rozszerzamy program na Czechy i Ukrainę, aby umożliwić rozwinięcie nowych firm technologicznych innowatorom z tych krajów. Dzięki temu polscy przedsiębiorcy będą mieć możliwość współpracy w międzynarodowym środowisku i wspólnie z naszymi sąsiadami budować doświadczenia biznesowe oraz konkurować na zagranicznych rynkach – mówi Paweł Borys, prezes PFR.

Do programu może zgłosić się każdy, bez względu na wiek. Warunkiem są kompetencje biznesowe, technologiczne, kreatywne albo naukowe, które pozwolą na udział w interdyscyplinarnym zespole przyszłych co-founderów. 

Jak się zgłosić? 

Aby wziąć udział w rekrutacji do Szkoły Pionierów PFR wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, opisać pomysł na swoją ścieżkę rozwoju oraz załączyć CV. Zespół PFR spośród nadesłanych aplikacji wyłoni 50 uczestników, którzy już we wrześniu wezmą udział w warsztatach biznesowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zakwalifikowani uczestnicy wnoszą jedynie opłatę administracyjną w wysokości 550 zł.

Program organizuje Polski Fundusz Rozwoju przy wsparciu partnera strategicznego – Allegro.

ZOBACZ RÓWNIEŻ