Nowa platforma crowdfundingowa z kolejną zbiórką. To Zonifero z branży nieruchomości

Jacek Ratajczak
Jacek Ratajczak, fot. materiały prasowe
Zonifero to startup, który przygotował platformę do zarządzania hybrydowym miejscem pracy. Firma chce pozyskać pieniądze na rozwój poprzez zbiórkę crowdfundingową na platformie Stockambit.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spółka Zonifero opracowała platformę do zarządzania hybrydowym miejscem pracy. Od początku działalności rozwiązanie wygenerowało przychód w wysokości prawie 4 mln zł, a z aplikacji codziennie korzysta już ponad 20 tysięcy pracowników biurowych. Spółka jeszcze w październiku ruszy ze zbiórką publiczną, a w drugiej połowie 2022 roku planuje złożenie wniosku o wejście na rynek NewConnect.

– Nowe wyzwania, jakie przyniosły nam ostatnie dwa lata, przyspieszyły zmiany w sposobie pracy o całe dekady. Gorące biurka, rotacja miejsc parkingowych, praca zdalna, zwiększona ilość sal konferencyjnych, wszystko to stało się codziennością nowej normalności, a my posiadamy gotowe rozwiązanie, które pozwala realizować te i inne potrzeby związane z miejscem pracy – mówi Jacek Ratajczak, CEO Zonifero. 

Oto najlepsze startupy w Polsce

Zonifero. Co robi startup?

– Środki pozyskane od inwestorów chcemy przeznaczyć na skalowanie naszego biznesu. W pierwszej kolejności będą to rynki starego kontynentu. Naszym celem jest znaleźć się w przeciągu 5 lat w globalnym top 3 światowych rozwiązań technologicznych wspierających pracę biurową – tłumaczy Ratajczak.

Produkt powstał w notowanej na NewConnect technologicznej Grupie TenderHut. W ubiegłym roku Zonifero stało się spółką akcyjną. Na jej czele jako prezes stanął Jacek Ratajczak, który jest między innymi współzałożycielem Fundacji PLUGin zajmującej się wspieraniem i łączeniem Polskiej Diaspory Innowacyjnej od Singapuru przez Londyn po Silicon Valley. Wśród klientów Zonifero znajdują się liderzy rynku nieruchomości komercyjnych (Echo investment, Cavatina S.A.), klienci z branży FMCG (Żabka, Avon) oraz wydawcy ogólnopolskich mediów (Wirtualna Polska), a także przedstawiciele sektora bankowego (Aion Bank). Spółka realizowała wdrożenia nie tylko w Polsce, ale również w Singapurze, we Francji,  na Węgrzech w Czechach i Belgii. 

Akcje spółki będzie można nabyć za pośrednictwem nowej platformy crowdfundingowej StockAmbit, sprofilowanej na pozyskanie kapitału od inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi.  To druga taka zbiórka na platformie, która oficjalnie wystartowała w czerwcu br. Poprzednią była firma Holo4Med. Startup spełnił swój cel i zebrał nieco milion złotych.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ