Mike Bloomberg miał w życiu tylko jeden etat

Bloomberg ceni informacje finansowe / Fot. acronym
Bloomberg ceni informacje finansowe / Fot. acronymis/Shutterstock
Mike Bloomberg to obecnie znany miliarder. Niedawno przypomniał sobie, jak został zwolniony dziesiątki lat temu z pracy na etacie i jak wpłynęło to na jego dalszą karierę zawodową.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mike Bloomberg napisał: "Kiedy miałem 39 lat, zwolniono mnie z jedynej pełnoetatowej pracy, jaką kiedykolwiek miałem - i pracy, którą kochałem. Dzień po zwolnieniu założyłem własną firmę, opartą na pomyśle, o którym prawie wszyscy myśleli, że się nie powiedzie: udostępnianiu ludziom informacji finansowych bezpośrednio na ich komputerach". 

A kto zwolnił Bloomberga? Był to Salomon Brothers, bank inwestycyjny, w którym zajmował on różne stanowiska przez 15 lat, od 1966 do 1981 r. Bank został przejęty przez Phibro i w wyniku tej transakcji Bloomberg stracił pracę, biorąc jednak wysoką odprawę w wysokości 10 mln dolarów. 

Sprawdź: Aplikacje do zarabiania

Bloomberg założył biznes w 1981 r., który wprowadził m.in. powszechnie używany terminal Bloomberga. Terminal ma funkcje, które prezentują dane, transakcje, wiadomości i inne narzędzia profesjonalnym traderom, dyrektorom generalnym i finansowym, czy też menedżerom inwestycyjnym.

"Przypominam tylko, że to było jeszcze zanim ludzie mieli komputery stacjonarne!" - pisze Bloomberg o swoim przedsięwzięciu. I dodaje: "Niepowodzenia są niepowodzeniami tylko wtedy, gdy na to pozwolisz. Aby odnieść sukces, musisz najpierw być gotowy na porażkę". 

Obecnie, zgodnie z wpisem firmy na blogu z sierpnia 2022 r., ok. 325 000 osób korzysta z terminali Bloomberg. Jednocześnie spółka rozwija się w różnych kierunkach i obecnie zatrudnia ponad 19 000 osób. Oferuje różne usługi związane z finansami, ale też serwisy informacyjne Bloomberg News, telewizję i radio. Jest to również podstawa wielomiliardowej fortuny Mike'a Bloomberga.

Mike Bloomberg był również burmistrzem

Mike Bloomberg odnotował duży wzrost majątku netto na przestrzeni lat. Obecnie jest "wyceniany" na ok. 94 mld dol., kiedy w 2018 r. szacowano jego wartość netto na 50 mld dol. Jak więc widać, stale pomnaża swój majątek. 

Inspiracje: Charlize Theron

Ale Bloomberg nie tylko koncentrował się na biznesie. Brał również udział w polityce. W Nowym Jorku kierował miastem na stanowisku burmistrza przez trzy kadencje kończące się w 2013 r. Wśród jego inicjatyw było m.in. wprowadzenie rowerów miejskich we współpracy z Citigroup. 

Ponadto Bloomberg angażuje się w filantropię.