Mark Zuckerberg zyskał w tym roku już 44 mld dolarów

Zuckerberg zyskał 44 mld dolarów od początku 2023
Zuckerberg zyskał 44 mld dolarów od początku 2023 r. / Fot. Bloomberg
Majątek Zuckerberga rośnie w tym roku szybciej niż innych miliarderów. Powód? Przede wszystkim lepsza wycena akcji Meta po cięciu kosztów i masowych zwolnieniach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mark Zuckerberg zdecydował się na ruch all-in w zeszłym roku i postawił na Metaverse. Był gotów wydać miliardy dolarów, aby zdominować wirtualną rzeczywistość, ale rynek ciągle nie jest jeszcze gotowy na tego rodzaju usługi na szeroką skalę.

W pewnym momencie majątek założyciela Facebooka skurczył się o ponad 100 mld dol., co na pewno odbiło się na wizerunku CEO Meta jako lidera, który nie do końca potrafi rozwijać i zarządzać platformą mediów społecznościowych. Dodajmy, że kilka lat wcześniej Mark był trzecią najbogatszą osobą na świecie. 

Sprawdź: Model mentalny

Wydaje się jednak, że Zuckerberg otrząsnął się z porażki i zmienił podejście. Najpierw wprowadził cięcia kosztów w Meta Platforms Inc., a teraz pracuje nad konkurentem dla Twittera Elona Muska. 

Dotychczasowe działania wydają się procentować. Majątek Zuckerberga, na który składają się głównie jego udziały w Meta, wzrósł w tym roku o ok. 44 mld dolarów. Jak podaje Bloomberg, to najwięcej wśród miliarderów w tym roku. 

Mark Zuckerberg dodaje kolejne miliardy 

Akcje Meta osiągnęły w tym roku drugie miejsce w indeksie S&P 500, rosnąc o ponad 100% od stycznia br. Obecnie fortuna założyciela wyceniana jest na niemal 90 mld dol. 

Bloomberg podaje też, że Zuckerberg nie tylko tnie koszty - chce również pokazać, że platformy Meta nadal mają ciekawe pomysły na rozwój. Zwłaszcza obecnie, gdy Facebook kojarzy się głównie ze starszymi odbiorcami. 

Zobacz: Rozdzielność majątkowa po ślubie

I tak, Instagram chce wprowadzić konkurencyjne rozwiązania dla Twittera. W przyszłym miesiącu powinny pojawić się odpowiednie funkcje. Aplikacja jest obecnie testowana z udziałem celebrytów i influencerów, które póki co wypowiadają się na jej temat głównie pozytywnie.

Choć Twitter ma sporo rywali, Instagram ma na pewno duże szanse na to, aby pozyskać odbiorców platformy należącej dziś do Elona Muska. Stanowi zagrożenie dla Twittera, którego zaangażowanie spadło po tym, gdy serwis zaczął wymagać od wielu użytkowników opłacania abonamentu za zweryfikowane konto. 

Okiem analityków finansowych Meta również wydaje się obecnie bardzo atrakcyjna, jeśli chodzi o zakup akcji. Wszystko wskazuje na to, że majątek Zuckerberga wyraźnie wzrośnie jeszcze w tym roku.