Neuro Device: Technologiczny uzdrowiciel

Fot. Marcin Oliva Soto
Fot. Marcin Oliva Soto 3
Sukcesy w tegorocznych międzynarodowych konkursach rozsławiły Pawła Solucha i zespół firmy Neuro Device, ale już wcześniej, bez rozgłosu, rewolucjonizowali medycynę.

Ich promotorką została niedawno hollywoodzka gwiazda. Sharon Stone zachęcała internautów do głosowania na Neuro Device w Chivas Venture – globalnym konkursie dla firm odpowiedzialnych społecznie. Wsparła stworzony pod kierunkiem Pawła Solucha system do rehabilitacji zaburzeń mowy – afazji. Aktorka, po udarze, sama na nią cierpiała, wróciła jednak do pełnego zdrowia i dziś popiera Neuro Device Voice – innowacyjną metodę stymulacji mózgu. Ostatecznie jej twórcy zajęli w głosowaniu trzecie miejsce, za przedsiębiorstwami z Chin i Brazylii. 

Wcześniej ten sam wynalazek zwyciężył w MedTec Europe Start-up Academy 2018 – prestiżowym konkursie organizowanym w Stuttgarcie dla firm zajmujących się medycznymi urządzeniami i technologiami. 

– Do ubiegłego roku rozwijaliśmy się organicznie, ale przyszło przyspieszenie, coraz więcej klientów, zaczęło nam brakować ludzi, biznes się przeskalował i dałem się namówić moim współpracownikom do zmiany praktyki. Przestaliśmy siedzieć cicho i zaczęliśmy się chwalić, aby móc pójść dalej – mówi Paweł Soluch. 

Potrzeby nie tylko szpitali

Trzy lata zabiegał o fundusze, by w 2011 r. uruchomić dział rozwoju i badań – podwalinę i serce swej firmy Neuro Device Group SA. – Długo zachowałem młody  wygląd i kiedy przed laty stanąłem przed Komisją ds. Badań Naukowych, jej członkowie, grono profesorów, przyglądali mi się z niedowierzaniem. Moje pomysły na rozwiązywanie...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 11/2018
 (38)

Więcej możesz przeczytać w 11/2018 (38) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie