Kongres 590. Inwestycyjna ofensywa

Kongres 590. Inwestycyjna ofensywa
Jeszcze w tym roku Polska może liczyć na mocne odbicie gospodarcze. Czeka nas inwestycyjna ofensywa - mówił podczas rozpoczęcia drugiego dnia Kongresu 590 premier Mateusz Morawiecki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak tłumaczył premier, jednym z głównych motorów napędowych polskiej gospodarki ma być Krajowy Program Odbudowy oraz Nowy Ład. Oprócz dużych programów gospodarczych Mateusz Morawiecki wymienił m.in. duże inwestycje infrastrukturalne, jak Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej czy realizacja farm wiatrowych na Bałtyku. 

Podczas drugiego dnia Kongresu eksperci, w tym przedstawiciele świata polityki i biznesu rozmawiali m.in. o przyszłości polskiej gospodarki. Izabela Olszewska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych zwróciła uwagę na rosnącą atrakcyjności Polski w oczach zagranicznych inwestorów. Na Polskę zaczynają stawiać globalne fundusze inwestycyjne.

Z kolei Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska opowiedział o planach rządu w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym w obszarze wsparcia dla przedsiębiorców. O Zielonym Ładzie i jego znaczeniu dla przemiany polskiej gospodarki opowiadał z kolei Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty. 

Jedna z debat poświęcona była ekspansji polskiego przemysłu kosmicznego. Ma on olbrzymi potencjał. Grzegorz Wrochna, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej opowiadał o szansach stojących przed polskimi firmami, które mogą zajmować się np. budową satelit o małej wadze. Wielką szansą jest także ekspansja prywatnych firm zajmujących się budową rakiet - ich rozwój umożliwi także rozwój polskich przedsiębiorstw.

Oto krótka fotorelacja z drugiego dnia Kongresu:

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ