Bitcoin jest wart 1 bilion dol. Zobacz kurs na wykresie

Bitcoin kurs wykres
Bitcoin, kurs, wykres / Fot. Bermix Studio, Unsplash.com
W grudniu ub.r. pojedynczy bitcoin był wart 23 tys. dol. Obecnie, pod koniec lutego, jest to już niemal 50 tys. dol.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Łączna wartość wszystkich istniejących monet przekroczyła już 1 bilion dol. Dla porównania, kapitalizacja Alphabetu, spółki macierzystej Google'a, to 1,42 biliona dol. Microsoft i Amazon są warte odpowiednio 1,82 bln dol. i 1,67 bln dol. 

W tym roku Elon Musk zakupił z ramienia Tesli ponad 33 tys. bitcoinów o łącznej wartości 1,5 mld dol. Jak tłumaczył, firma zaktualizowała swoją politykę inwestycyjną, stawiając na większą dywersyfikację i maksymalizację zwrotów. Musk zapowiedział też, że w niedalekiej przyszłości będzie można kupować samochody Tesli, płacąc za nie w bitcoinach. Co ciekawe, analizy wykazały, że wspomniana inwestycja w kryptowalutę była dla Tesli bardzo opłacalna - firma zarobiła na tym więcej niż na sprzedaży swoich samochodów przez cały rok. W momencie zakupu, bitcoin był wart 38 tys. dol., ale później jego cena wzrosła do aż 56 tys. dol. Obecnie (26.02.2021) to nieco ponad 47 tys. dol. 

Bitcoin: kurs BTC na wykresie

Wykres udostępniany przez serwis Coindesk.com jasno pokazuje, że bitcoin stale zyskuje na wartości. Oczywiście pojawiają się spadki, niemniej w długiej perspektywie inwestycja w BTC jest bardzo opłacalna. 

Kurs BTC, wykres - luty 2021

Wykres z lutego br. pokazuje, że bitcoin miał już niemal wycenę na poziomie 58 tys. dol. (21.02). Obecnie wynosi ona ponad 47 tys. dol. Jeśli kupiliśmy BTC na początku roku, i tak jesteśmy bardzo na plusie, bo w styczniu br. wartość tej kryptowaluty wynosiła niespełna 30 tys. dol. 

Kurs BTC, wykres - ostatni rok 

Na przestrzeni roku kurs zmienił się znacząco i bitcoin niemal cały czas zyskiwał na wartości. W lutym 2020 r. jedna moneta kosztowała ok. 8 tys. dol. Dziś to ponad 47 tys. dol. 

Kurs BTC, wykres - od 2013 r.

W grudniu 2017 r. mieliśmy wzrost aż do ponad 18 tys. dol. i był to dobry okres na sprzedaż BTC. Później wartość spadła i dopiero w grudniu 2020 r. wróciła na nowo do ok. 18 tys. dol. Obecnie jednak zainteresowanie kryptowalutą jest tak duże, że prawdopodobnie nie spadnie już do takiego poziomu. 

Nie tylko przedsiębiorcy, ale również politycy coraz bardziej interesują się bitcoinem. Dla przykładu, burmistrz Miami chce płacić pracownikom miejskim w bitcoinie, a nawet proponuje, aby mieszkańcy mogli uiszczać opłaty miejskie i opłacać podatki w tej walucie. 

Zobacz: W co inwestować w 2021

Jeśli wartość BTC stale będzie się powiększać, do końca roku łączna wartość wszystkich monet może przekroczyć nawet 2 bln dol. Wówczas bitcoin dogoni Apple - kapitalizacja tej firmy to obecnie 2,18 bln dol. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ