ICEYE pozyskał dodatkowe 93 mln dolarów. Łącznie startup zgarnął już prawie pół miliarda dolarów

ICEYE pozyskał dodatkowe 93 mln dolarów. Łącznie startup zgarnął już prawie pół miliarda dolarów
ICEYE, twórca największej na świecie konstelacji satelitów radarowych (SAR) do obserwacji Ziemi, ogłosił pozyskanie finansowania o wartości 93 mln dolarów. Runda opiera się na sukcesie rundy Serii D w lutym 2022 r., podnosząc łączną kwotę finansowania do 438 mln dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

ICEYE nadal odnotowuje znaczny wzrost i zakończył 2023 rok z ponad 100-milionowymi przychodami. 

Na co ICEYE przeznaczy pieniądze? 

Finansowanie to będzie wspierać następną fazę wzrostu, a spółka przewiduje:

 • Międzynarodowy rozmach w misjach
 • Rozszerzenie oferty danych SAR
 • Rozwój rozwiązań: ICEYE przyspiesza rozwój swojej oferty, przeznaczając znaczne inwestycje na Flood Insights, Wildfire Insights i przyszłe analizy oparte na zagrożeniach.

  – Jako fińska firma zajmująca się dziedzictwem z siedzibą w Finlandii, witamy naszego najnowszego inwestora i członka zarządu, Solidium - skomentował Rafal Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel ICEYE – To poparcie ze strony krajowej i międzynarodowej społeczności inwestycyjnej pokazuje zaufanie do wizji ICEYE, aby poprawić życie na Ziemi, stając się globalnym źródłem prawdy w obserwacji Ziemi. Jesteśmy zgodni z naszymi najnowszymi inwestorami w dążeniu do tego, aby ICEYE był liderem na światowym rynku technologii SAR i jej szerokich zastosowań.

  Reima Rytsölä, dyrektor generalny Solidium, dodał: – Jako inwestycja, ICEYE idealnie pasuje do naszej zaktualizowanej strategii. ICEYE jest uznanym na całym świecie liderem w szybko rozwijającej się branży zaawansowanych technologii z wyraźnym potencjałem do przerostania na znaczącą w kraju spółkę notowaną na giełdzie. ICEYE buduje niezrównaną wiedzę specjalistyczną w sektorze technologii kosmicznych i nie tylko."

  Susan Repo, dyrektor finansowy w ICEYE, powiedziała: – ICEYE doświadczył wykładniczej trakcji handlowej w ciągu ostatnich kilku lat na arenie międzynarodowej. Ta runda inwestycyjna w pełni finansuje biznesplan i przygotowuje firmę na krótkoterminową trajektorię w kierunku swobodnego przepływu środków pieniężnych bez próg rentowności.

  136 mln dolarów w rundzie D

  Dzięki lutowej rundzie D ICEYE pozyskał wówczas łącznie 304 mln dolarów, licząc od 2015 r. 

  – ICEYE udowodnił, że niemożliwe może stać się możliwym, uruchamiając kilka lat temu pierwszego na świecie zminiaturyzowanego satelitę SAR zdolnego do obrazowania planety w dzień i w nocy. Teraz spółka jest największym na świecie operatorem satelitów obrazujących SAR – powiedział wówczas James Bruegger, Chief Investment Officer w Seraphim Space – Oceniamy ICEYE jako jedną z najjaśniejszych gwiazd sektora NewSpace. Przewidujemy, że jego uporczywe monitorowanie planety na skalę globalną, będzie miało duży wpływ w rozwiązywaniu niektórych z naszych najbardziej palących wyzwań.

  ICEYE jest właścicielem i operatorem największej na świecie konstelacji satelitów SAR. Od czasu umieszczenia cztery lata temu na orbicie swojego pierwszego statku kosmicznego, spółka zainicjowała łącznie 16 misji satelitarnych .
  ZOBACZ RÓWNIEŻ