HomeLight pozyskuje 115 mln dol. w ramach finansowania late-stage. Osiąga wycenę 1,7 mld dol.

HomeLight / Fot. YouTube
HomeLight / Fot. YouTube
Startup HomeLight to platforma technologiczna dla nieruchomości. Pomaga nabywcom domów w składaniu ofert gotówkowych na domy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

HomeLight zebrał teraz 115 mln dol. w ramach finansowania serii D. To sprawia, że jego wycena rynkowa rośnie do 1,7 mld dol. Startup informuje, że wykorzysta finansowanie na podbijanie kolejnych rynków. Prawdopodobnie będzie chciał wyjść poza Stany Zjednoczone.

Sprawdź: MLM

Startup pozyskuje finansowanie w czasie, gdy inne firmy z branży nieruchomości zwalniają ludzi, a rynek mieszkaniowy zaczyna się ochładzać z powodu rosnących stóp procentowych i w rezultacie droższych kredytów hipotecznych. Wiele firm walczy o utrzymanie na powierzchni, ale HomeLight odnotował 3 mld dol. wolumenu transakcji w samym tylko pierwszym kwartale br. 

HomeLight stawia na dalszą ekspansję 

Drew Uher, założyciel i dyrektor generalny HomeLight, ogłosił również, że jego firma przejmie Accept. To z kolei startup pożyczkowy z siedzibą w Denver, który zapewnia środki m.in. potrzebne na to, aby kupować domy i mieszkania za gotówkę. Przejęcie sprawi, że HomeLight stanie się największym biznesem w kraju, w segmencie ofert gotówkowych na nieruchomości. 

Firma została założona w 2012 r. i miała usprawniać proces zakupu domu. Aby pomóc potencjalnym nabywcom, analizuje dane dotyczące sprzedaży domów w całym kraju, aby określać mocne i słabe strony agentów. Następnie wykorzystuje wyniki analizy, by dostarczać rekomendacje dla nabywców na podstawie takich rzeczy, jak przedział cenowy, wskaźnik przestępczości, miasto, okolica, rodzaj nieruchomości.

Inspiracje: Vitalik Buterin

Drew Uher uważa, że w okresie tak dużej zmienności na rynkach kapitałowych potrzeba na usługi oferowana przez HomeLight jest silniejsza niż kiedykolwiek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY