Google zainwestuje w Polsce 2 dolarów w gigantyczne centrum przetwarzania danych

Google Cloud
Google, fot. Adobe Stock
Google chce utworzyć w Polsce gigantyczne centrum przetwarzania danych - dowiedział się Puls Biznesu. Łączna wartość inwestycji może wynieść nawet 2 mld dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Informacje gazety potwierdził Google. Jak skomentowała Magdalena Dziewguc, dyrektor Google na region Europy Centralnej i Wschodniej odpowiedzialna za rozwój usługi Google Cloude, to największa tego typu inwestycja w Polsce. 

Według Pulsu Biznesu zakończenie inwestycji szykowane jest na początek 2021 roku. Google planuje także przeszkolić nawet 10 tys. osób z zakresu nowych technologii i rozbudować polski zespół zajmujący się chmurą.

Przypomnijmy, w maju informowaliśmy o dużej inwestycji szykowanej przez Microsoft. W ramach umowy partnerstwa z OChK, Microsoft uruchomi w Polsce swój pierwszy region przetwarzania danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy region data center dołączy do globalnej infrastruktury Microsoft, w której skład wchodzi 59 regionów chmurowych zapewniających dostępność usługi Microsoft Azure w ponad 140 krajach. Umożliwi on lokalny dostęp do pełnej oferty bezpiecznych usług w chmurze Microsoft.

ZOBACZ RÓWNIEŻ