Fundusz założony przez byłych managerów Cyfrowego Polsatu ma nowego CEO

Omphalos Fund
Borno Janekovic, CEO Omphalos Fund.
Fundusz Omphalos Fund specjalizuje się w strategiach inwestycyjnych zarządzanych przez sztuczną inteligencję. Właśnie poinformował o powołaniu na stanowisko CEO Borno Janekovica – byłego dyrektora na Europę Środkową i Wschodnią Franklin Templeton.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!


Nominacja Janekovica następuje w ważnym momencie, gdy Omphalos Fund przygotowuje się do kolejnego etapu wzrostu i przyciąga uwagę inwestorów instytucjonalnych poszukujących innowacyjnych możliwości inwestycyjnych zarządzanych przez sztuczną inteligencję.


– Jestem podekscytowany możliwością kierowania funduszem Omphalos Fund i budowania na jego imponujących fundamentach stworzonych przez Pawła Skrzypka w ciągu ostatnich sześciu lat. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim i jego niezwykle utalentowanym zespołem specjalistów ds. sztucznej inteligencji oraz niedawno przyłączonymi do spółki – Carstenem Boehme i Billem Santosem – powiedział Janekovic – Przewaga technologiczna funduszu zapewnia możliwość opracowania flagowych ofert, które będą atrakcyjne dla wyrafinowanych klientów instytucjonalnych.

Jak działa Omphalos Fund?


Omphalos Fund powstał w 2019 r. i jest alternatywnym funduszem inwestycyjnym (AFI) zarejestrowanym w Luksemburgu. Zarządzany przez autorski algorytm oparty na sztucznej inteligencji fundusz stworzyła spółka AI Investments, której współzałożycielami są Paweł Skrzypek, były architekt systemów IT w Cyfrowym Polsacie i Dominik Libicki, wieloletni prezes tej spółki. 

Fundusz prowadzi transakcje na rynkach globalnych w czasie rzeczywistym 24 godziny na dobę przez 5 dni w tygodniu. Inwestuje obecnie w ponad 200 instrumentów finansowych. W w ciągu najbliższych 12 miesięcy planuje zwiększyć ich liczbę do 500. 

Roszady w Omphalos Fund


Paweł Skrzypek, były CEO i współzałożyciel, który był wizjonerem stojącym za rozwojem Omphalos i jego innowacyjnej platformy inwestycyjnej, obejmie teraz rolę Chief Technology (CTO) i Chief Operating Officer (COO). Na nowym stanowisku Skrzypek skupi się na dalszym rozwijaniu możliwości technicznych platformy inwestycyjnej Omphalos w pełni opartej na sztucznej inteligencji i dalszym wyznaczaniu nowych standardów branżowych. Jego głównym celem będzie opracowywanie nowych produktów o różnych profilach ryzyka/zwrotu i poprawa ogólnej wydajności platformy.

– Przywództwo Borno i jego rozległe doświadczenie w zarządzaniu aktywami na różnych rynkach europejskich sprawiają, że doskonale nadaje się on do poprowadzenia Omphalos na nowe wyżyny – stwierdził Skrzypek – Z Borno u steru jestem przekonany, że Omphalos skutecznie przekształci swoją przewagę technologiczną w fundusze o najlepszych wynikach, które spełniają zmieniające się potrzeby inwestorów instytucjonalnych.

To ludzie robią różnicę


Dominik Libicki, współzałożyciel Omphalos i doświadczony przedsiębiorca, który przeprowadził Grupę Cyfrowy Polsat od startupu przez IPO do ugruntowanej pozycji lidera, jest podekscytowany nominacją Borno: – Chociaż nasza przewaga konkurencyjna polega dziś na technologii, którą sami opracowaliśmy w ciągu ostatnich sześciu lat, to ostatecznie to ludzie robią różnicę. Mając to na uwadze, cieszę się, że tak doświadczony menedżer jak Borno dołączył do naszego zespołu. Wierzę, że firma jest idealnie przygotowana do przyszłego wzrostu, ze sprawdzonymi ekspertami po stronie technologii i profesjonalistami z branży zarządzania aktywami.


Przeczytaj także: 
Zonifero łączy się z IU Technology. W planach ekspansja zagraniczna [TYLKO U NAS]

ZOBACZ RÓWNIEŻ