Fundusz Arkley Brinc inwestuje w startup Irmatiq. 2 mln na rozwój platformy do komunikacji

Jakub Niestrój, twórca Irmatiq
Jakub Niestrój, twórca Irmatiq, fot. mat. prasowe
Fundusz venture capital Arkley Brinc zainwestował 2 mln złotych w polską platformę Irmatiq. To narzędzie stworzone przez Jakuba Niestrója, które umożliwia rozwój komunikacji z inwestorami.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pomysł na platformę Irmatiq powstał z potrzeby rosnącego rynku inwestycji prywatnych. Narzędzie będzie adresowane do spółek prywatnych (niepublicznych), posiadających od kilku do kilku tysięcy inwestorów, zarówno udziałowych (udziały, akcje), jak i dłużnych (pożyczki). Wartość rozwiązania mają docenić spółki deweloperskie, z rozproszonym akcjonariatem, spółki dokonujące emisji prywatnych, finansujące się pożyczkami, a także ASI (alternatywne spółki akcyjne).

Irmatiq. Na czym polega technologia

- Irmatiq usprawni formalną stronę zarządzania komunikacją z inwestorami dzięki generowaniu, podpisywaniu i przechowywaniu potrzebnej dokumentacji. Wraz z większą liczbą inwestorów przybywa pracy, czasami powtarzalnej, którą dzięki platformie all-in-one można wykonywać szybciej i czytelniej. Automatyzacja, CRM, konto inwestora, bezpieczna komunikacja, to praktyki, których potrzebuje rynek – powiedział Jakub Niestrój, główny udziałowiec i prezes zarządu Irmatiq.

Irmatiq to projekt, za którym stoi dr Jakub Niestrój, menedżer i inwestor z blisko 20-letnim doświadczeniem w obszarze rozwoju biznesu. Aktualnie partner zarządzający funduszu Averton Sterling ASI, a w przeszłości także członek rad nadzorczych rozpoznawalnych na rynku spółek doradczych i inwestycyjnych, w tym Alteverso, Crowdway, Q-Value. We wdrożenie projektu zaangażowany jest zespół sprawdzony w realizacji znaczących projektów inwestycyjnych, za rozwój produktu odpowiada Jakub Kunicki, a za marketing Wojciech Zajączkowski.

Co robi Irmatiq?

Irmatiq to kompleksowe narzędzie typu SaaS do zarządzania wszystkimi etapami obsługi inwestorów. Zapewnia wsparcie w procesach zmiany danych osobowych, śledzenia zapadalności instrumentów, generowania, podpisywania oraz przechowywania dokumentów. Posiadać będzie także CRM pod bazę inwestorów czy moduł webinarowy, który zapewni  bezpieczną, wysokiej jakości komunikację audio-video z inwestorami za pośrednictwem różnych urządzeń końcowych.

- Dostarczymy rozwiązanie, które będzie swojego rodzaju asystentem kluczowego zespołu w zakresie obsługi komunikacji i relacji inwestorskich. Chcemy uporządkować pracę w tym zakresie oraz uzupełnić lukę cyfrową jaka pojawia się między rynkiem prywatnym, a publicznym - dodał Jakub Niestrój.

Rozwój projektu

Opracowanie zakresu funkcjonalnego rozwiązania poprzedziły badania oczekiwań wśród inwestorów i wywiady z samymi spółkami oraz ekspertami rynku. Irmatiq stawia sobie za cel rozwój w Polsce, ale także za granicą.

- Potencjał rozwojowy i sprzedażowy projektu jest znaczący i międzynarodowy, Irmatiq adresuje w niewielkim stopniu zagospodarowaną niszę, a spółek pozostających w kręgu zainteresowania przybywa wraz ze wzrostem popularności i liczby projektów korzystających na całym świecie z alternatywnych form finansowania rozwoju kapitałem rozproszonym – podkreśla Jakub Niestrój.

W projekt kapitałowo zaangażował się także fundusz Arkley Brinc, który dostrzegł potencjał zarówno od strony koncepcji, jaki i doświadczonego zespołu wdrożeniowego, inwestując 2 mln zł.

- Mając doświadczenie z pierwszej ręki w zakresie wyzwań, z jakimi borykają się obecnie inwestorzy na rosnącym, ale jednocześnie rozdrobnionym rynku, byliśmy podekscytowani znalezieniem skalowalnego rozwiązania, które nie tylko usprawnia transakcje dla polskich inwestorów, ale i daje możliwość ekspansji i udziału inwestorów z całej Europy – powiedziała Bryony Cooper, Managing Partner, Arkley Brinc VC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ