Firmy vs. niepewność. Jak radzić sobie w trudnych czasach?

Firma w online
Firma w online, fot. Shutterstock
„Niepewność” – to słowo najtrafniej opisujące obecną rzeczywistość gospodarczą. Biznes z natury powinien być elastyczny, reagować na zachodzące zmiany, jednak nie do każdej sytuacji można się przystosować.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedsiębiorcy od dawna przekonują, że to nie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej, inflacja czy kłopoty z łańcuchami dostaw są największym problem w kontekście kierowania firmą, lecz właśnie wszechobecna niepewność. Schemat wypracowany jednego miesiąca, może okazać się kompletnie bezużyteczny już kolejnego. Budowanie rentownego biznesu w obecnych okolicznościach jest niezwykle trudne.

Usługi online pomogą w biznesie

- Zarządzanie i rozwój biznesu wymagają stabilizacji i pewności. Otoczenie gospodarcze temu nie sprzyja i jest wyzwaniem dla przedsiębiorców. Dynamicznie zmieniają się kursy walut oraz rosną koszty związane z prowadzeniem działalności. Polscy przedsiębiorcy wielokrotnie udowodnili jednak, że potrafią radzić sobie w kryzysie – np. błyskawicznie przystosowali się do nowych realiów po wybuchu pandemii – mówi Filip Jaskuła z Santander Bank Polska.

Przystosować się pomagają z pewnością usługi, proponowane przedsiębiorcom przez banki. Santander Bank Polska ma w swojej ofercie m.in. Konto Firmowe Godne Polecenia, które w połączeniu z licznymi usługami online, bardzo ułatwia kierowanie przedsiębiorstwem.

Czym charakteryzuje się Konto Firmowe Godne Polecenia? Przede wszystkim nie płacisz za prowadzenie konta, pod warunkiem, że co miesiąc zrobisz przelew do ZUS na min. 200 zł. Nie płacisz również za jedno dodatkowe konto walutowe (w USD, EUR lub GBP). Ponadto w ramach Konta Firmowego Godnego Polecenia masz możliwość zlecania przelwów do ZUS i US w systemie ELIXIR w bankowości elektronicznej oraz dokonywania wypłat gotówkowych w złotych we wszystkich bankomatach Santander Bank Polska. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, w bankowości internetowej Mini Firma można skorzystać z szeregu przydatnych usług.

eKsięgowość to usługa, dzięki której można zarządzać finansami firmy online – samodzielnie lub z pomocą księgowego. Sam kontakt z księgowym jest łatwy i wygodny, gdyż sprawy można załatwić przez internet bądź telefonicznie. eFaktoring – czyli finansowanie faktur online – jest idealnym sposobem na poprawę płynności finansowej firmy. Warto zaznaczyć, że eFaktoring daje dostęp do gotówki nawet w kilka minut. Usługa eUmowy umożliwia tworzenie i zawieranie umów przez internet (dostęp do nich jest możliwy 24h na dobrę, 7 dni w tygodniu), z kolei dzięki usłusze eWadia skorzystasz z poręczenia wadialnego, będącego jedną z form wniesienia wadium w przetargu.

Z jakich jeszcze usług online mogą skorzystać przedsiębiorcy? eWindykacja pomoże w odzyskaniu należności z przeterminowych faktur, a eLeasing umożliwia sfinansowanie zakupów nawet do 20 tys. zł brutto. Nie bez znaczenia pozostaje dostęp do prywatnych pakietów medycznych, ułatwiony dzięki usłudze eZdrowie.

Skorzystanie z wymienionych funkcjonalności online jest wyjątkowe proste – wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej Mini Firma, a następnie wyrazić jednorazową zgodę na przekazanie danych do firmy zewnętrznej, wspierającej rozwój danej usługi.

- Przedsiębiorcy aktywnie korzystają z proponowanych przez nas rozwiązań, ułatwiających zarządzanie finansami firmy online, a przy tym ograniczających do minimum niezbędne formalności. Przygotowaliśmy także specjalną ofertę, która nie tylko pozwala na ograniczenie kosztów, ale również na zdobycie atrakcyjnej premii – dodaje Filip Jaskuła.

Współcześnie prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwe, ale dzięki innowacyjnym narzędziom może być wygodniejsze. Warto więc świadomie wybrać bank, z którym stale się współpracuje.

Bo dobry współpracownik sprawia, że nawet niepewność przestaje być straszna...

Z usług eKsięgowość, eFaktoring, eUmowy, eWindykacja, eWadia, eLeasing i eZdrowie skorzystasz przez Mini Firmę Internet. Usługi kierujemy do nowych i obecnych klientów banku – osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i którzy zawrą z nami umowę bankowości elektronicznej Mini Firma. Usługi dostarczają nasi partnerzy: eKsięgowość - InFakt sp z o.o., eFaktoring - Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A., eUmowy - LawBiz Technology sp. z o.o., eWindykacja - BEST S.A, eWadia - POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A, eLeasing - Santander Leasing S.A, eZdrowie - MedicCentre sp. z o.o., która ma umowę z LUX MED, na podstawie której LUX MED świadczy wybrane świadczenia zdrowotne w ramach pakietu. Szczegóły oferty banku, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu są dostępne na santander.pl/firmy

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X