FindAir ogłasza premierę trzech nowych smart inhalatorów. Jak działają urządzenia?

Inhalatory FindAir
Inhalatory FindAir, fot. materiały prasowe
FindAir wprowadza na rynek trzy nowe produkty, nad którymi prace trwały przez ostatni rok. Do tej pory firma oferowała dwa czujniki FindAir ONE, kompatybilne z inhalatorami ciśnieniowymi pMDI. Teraz polski medtech przedstawia trzy nowe urządzenia przeznaczone do trzech popularnych typów inhalatorów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Każde urządzenie gromadzi podstawowe dane, a niektóre z nich posiadają różne, dodatkowe funkcjonalności. Praca smart inhalatorów - przy wsparcia aplikacji - pozwala na gromadzenie spójnych danych niezależnie od posiadanego inhalatora, co umożliwi dostęp do spersonalizowanej opieki dla większej liczby osób zmagających z chorobami układu oddechowego. Każda z form urządzeń FindAir ONE rejestruje użycia leku, a następnie przesyła do aplikacji, uzupełniając je o wiele istotnych informacji tak, aby stworzyć kompleksowy zapis przebiegu choroby pacjenta. Szersza grupa odbiorców otrzyma dostęp do spersonalizowanej opieki - w ten sposób będzie łatwiej o lepsze dostosowanie leczenia astmy do potrzeb poszczególnych pacjentów, ośrodków badawczych czy szpitali.

- Monitorowanie użyć leków przy pomocy technologicznych rozwiązań obecnie zyskuje na popularności. W szczególności jest to widoczne w takich obszarach jak choroby dróg oddechowych, gdzie fakt użycia leków ma wielowymiarowe znaczenie. Rozszerzenie portfolio o dodatkowe produkty, które służą do utrzymywania kontroli przyjmowanych leków w postaci inhalatorów, umożliwiają nam pokrycie większości typów terapii stosowanych obecnie w astmie i POChP. Każdy z inhalatorów przynosi szereg wyzwań, jeżeli chodzi o sposób działania i tym samym wymaga indywidualnego podejścia projektowego. Ostatnie lata spędziliśmy na zwiększaniu kompetencji zespołu w obszarze rozwoju nowych urządzeń, a efektem tego jest premiera trzech nowych smart inhalatorów. Naszym celem na najbliższe lata jest kompleksowe pokrycie rynku monitorowania leków w terapii astmy i POChP - zapowiada Jacek Mikosz, Co-Founder & Design Lead FindAir.

Sprawdź też: Sundose

FindAir od prawie sześciu lat działa w branży technologii medycznych, a pierwszy produkt FindAir ONE został wprowadzony na rynek w 2019 roku. Spółka opracowuje sprzęt i oprogramowanie do zbierania danych o stosowaniu leków. Informacje te wykorzystywane są do leczenia astmy i POCHP, zdalnego monitorowania pacjenta i komunikacji z lekarzem.

System FindAir składa się z urządzeń do zdalnej kontroli użycia inhalatora, aplikacji mobilnej oraz platformy internetowej do przeglądania danych. Jest on stworzony dla podmiotów, które chcą zdalnie monitorować swoich pacjentów, ośrodków badawczych prowadzących różnorodne badanie nad chorobami układu oddechowego oraz osób prywatnych, które chcą mieć dostęp do wszystkich istotnych informacji o przyjmowanych lekach. Obecnie FindAir jest jedyną europejską firmą, która oferuje tak szeroką ofertę inteligentnych inhalatorów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ