Elon Musk doradza w sprawie kariery, abyś nie był "bezużyteczny" w przyszłości

Musk radzi w sprawie pracy / Fot. Kindel Media, Pe
Musk radzi w sprawie pracy / Fot. Kindel Media, Pexels.com
Elon Musk dokonał już wiele prognoz na temat przyszłości społeczeństwa i roli, jaką odegrają jego firmy Tesla i SpaceX. Miliarder ma dość nietypowe opinie i nie boi się ich wyrażać w wywiadach czy na konferencjach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Elon Musk tym razem zabrał głos w sprawie wpływu, jaki sztuczna inteligencja będzie miała na zawody przyszłości. Wspomniał też o tym, czym się zajmować, aby nie stracić pracy i nie stać się bezużytecznym.

Sprawdź: Banknot 500 zł 

"Sztuczna inteligencja spowoduje, że wiele miejsc pracy stanie się bezcelowych" - przyznał Musk na Światowej Konferencji na temat Sztucznej Inteligencji. 

W trakcie imprezy został zapytany o to, czy powinniśmy się martwić. Rozwój technologii zawsze bowiem powodował, że niektóre prace znikały z rynku, natomiast pojawiały się nowe. Pytanie więc, jak się dostosować. 

Maszyna może wykonywać pracę, która kiedyś należała tylko do człowieka. Ale ciągle potrzebuje też kogoś, kto będzie nią sterował. 

Zobacz: Sen polifazowy

Musk przyznał, że ludzie wiedzą, jak tworzyć oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję lub potrafią programować maszyny. Nadejdzie jednak taki moment, kiedy sztuczna inteligencja będzie mogła samodzielnie pisać dla siebie oprogramowanie. Jakie więc zawody są bezpieczne? 

Produkcja i dystrybucja, niezależnie od branży, będzie w rękach technologii. Przynajmniej według Muska. To, co będzie potrzebne w tym futurystycznym społeczeństwie, to interakcja międzyludzka.

"Jeśli pracujesz nad czymś, co wiąże się z ludźmi lub inżynierią, prawdopodobnie jest to dobry kierunek na przyszłość" - skomentował Elon Musk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY