Dymisja wicepremiera Jarosława Gowina

Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Fot. NEWSERIA.PL
Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Fot. NEWSERIA.PL
Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii - poinformował na konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Müller.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak poinformował rzecznik rządu, powodem odwołania wicepremiera są jego działania związane z podważaniem ustaleń w sprawie Polskiego Ładu.

Według Piotra Müllera Jarosław Gowin oraz inni członkowie Porozumienia działali w niewystarczającym tempie jeśli chodzi o rozwój projektó zawartych w Polskim Ładzie. Kolejnym argumentem są "nierzetelne działania" związane z reformą podatkową.

Przypomnijmy, kilka dni temu z funkcji sekretarza stanu została odwołana Anna Kornecka. Wcześniej wdała się w publiczną dyskusję na temat Polskiego Ładu z innym sekretarzem stanu, Olgą Semeniuk.

Piotra Müller w wystąpieniu zachęcił także do współpacy wszystkich posłów, którzy chcą budować program Polski "niezależnie od barw politycznych", w szczególności posłów Zjednoczonej Prawicy oraz członków Porozumienia. 

Jednocześnie rzecznik rządu stwierdził, że "nie ma przekonania, byśmy stracili większość [w sejmie - przyp. red.]". W związku z tym PiS nie planuje przedterminowych wyborów.

W ostatnich godzinach pojawiła się także informacja o planowanym głosowaniu ustawy anty-TVN jutro, w godzinach okołopołudniowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY