Darmowe wsparcie dla firm. Rusza nowy program Google, PFR i Operatora Chmury Krajowej

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Polskie firmy będą mogły liczyć na darmowe wsparcie w zakresie funkcjonowania w internecie - wynika z programu przedstawionego przez przedstawicieli Google, PFR i Operatora Chmury Krajowej. Akcja nosi nazwę Firmy Jutra.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Program "Firmy Jutra" to kompleksowy bezpłatny program pomocy, szkoleń oraz narzędzi przygotowany przez Google we współpracy PFR i Operatorem Chmury Krajowej, który ma pomóc przedsiębiorcom dostosować się do zmieniających się ze względu na pandemię zachowań konsumentów i przenieść oraz rozwijać firmę online. 

- Chcemy zaoferować pakiet szkoleniowy. Do końca przyszłego roku chcemy przeszkolić 15 tys. firm. Przygotowujemy 70 godzin kursów online. Chcemy, by jak najwięcej firm mogło skorzystać ze szkoleń, które mogłyby im pomóc w rozwoju - powiedział Artur Waliszewski, szef polskiego oddziału Google.

W programie mogą wziąć udział wszystkie małe i średnie firmy. Szkolenia obejmą m.in. proces transformacji cyfrowej oraz stworzenie nowej strategii związanej ze zmianą modelu działalności.

Firmy Jutra

Program Firmy Jutra obejmuje:

nowy bezpłatny program szkoleniowy Google adresowany do wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać biznes w internecie. Wsparcie będzie składać się z: indywidualnej pomocy konsultanta w opracowaniu planu rozwoju w internecie, szkoleń, pakietu bezpłatnych narzędzi oraz wsparcia doradcy we wdrożeniu zmian

kurs Lean Canvas i e-booki biznesowe od Polskiego Funduszu Rozwoju, wspierające rozwój i szybką adaptację modeli biznesowych firm

ścieżki szkoleniowe od Chmury Krajowej dotyczące rozwiązań chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorców pomagające zwiększać innowacyjność i obniżać koszty działalności. Firmy, które ukończą obie ścieżki szkoleniowe otrzymają od Chmury Krajowej znaczące pakiety środków do wykorzystania w chmurze Google. Łączna wartość bezpłatnych pakietów wyniesie pół miliona złotych. Szkolenia i oferta bezpłatnych pakietów zostanie udostępniona od 1 stycznia.

‒ Program jest skierowany do wszystkich firm, które potrzebują efektywnego wsparcia w szybkim zaadaptowaniu się do nowej rzeczywistości. Dzięki ofercie 3 partnerów jesteśmy w stanie pomóc zarówno firmom, które potrzebują szybko rozwinąć swoją działalność w internecie, jak i tym, które muszą na nowo przemyśleć cały swój model biznesowy czy poszukać wzrostu efektywności dzięki rozwiązaniom chmurowym ‒ mówi Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju. 

‒ Każda fiima otrzyma indywidualne wsparcie doradcy, dlatego jesteśmy w stanie dla każdego przedsiębiorstwa przygotować dopasowany plan rozwoju i działania oraz pomóc w jego wprowadzeniu ‒ tłumaczy Łukasz Pietrzak z Google Polska ‒ niezależnie od tego, czy będzie to mikro lub mała firma, która dopiero chce uruchomić sprzedaż w internecie, średnie przedsiębiorstwo, które chce skupić się na rozwoju kanału online czy e-commerce, który potrzebuje bardziej zaawansowanego wsparcia z analityką internetową. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ