Dachser uruchomił awaryjne połączenie cargo z Chinami. Wysłano m.in. maseczki

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
W odpowiedzi na ograniczenia w zakresie transportu przesyłek lotniczych związane z epidemią wirusa COVID-19, Dachser Air & Sea Logistics opracował plan awaryjny polegający na uruchomieniu specjalnych rejsów czarterowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Z naszego kraju poprzez lotnisko we Franfurcie zostały już wysłane m.in. maseczki ochronne.

Ze względu na epidemię koronawirusa wiele linii lotniczych zawiesiło loty do Chin, co przełożyło się na ograniczony dostęp do przestrzeni cargo. W związku z tym zespół Dachser Global Management Air organizuje własne loty czarterowe do Państwa Środka. Pierwszy z kilku zaplanowanych lotów do Szanghaju przebiegł pomyślnie. W ramach tego rejsu, Dachser przetransportował m.in. różnego rodzaju środki medyczne. Dachser Polska również już realizuje pilne przesyłki eksportowe do Chin. Wśród klientów jest głównie branża motoryzacyjna, ale wysyłane są również maszyny, urządzenia oraz np. pilne dostawy maseczek ochronnych.

Kolejne rejsy czarterowe z Frankfurtu będą realizowane do końca marca. Rozważana jest także opcja organizacji lotów z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Łacińskiej.

- Dzięki temu dedykowanemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom niezawodne możliwości w zakresie transportu do Chin, a tym samym reagować na ograniczenia związane z rozwojem nowego koronawirusa – mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY