Cloud Technologies przejdzie na główny rynek GPW. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła Prospekt

Dane cyfrowe
Dane cyfrowe, fot. Pixabay.com
Cloud Technologies, spółka koncentrująca się na sprzedaży cyfrowych danych na rynku marketingu internetowego, przejdzie na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła Prospekt Cloud Technologies, który spółka złożyła 8 sierpnia br. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Cloud Technologies to spółka, która stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zainteresowaniach użytkowników Internetu oraz autorską technologię do integracji i zarządzania danymi, czyli Data Management Platform (DMP). Spółka dostarcza wysokiej jakości dane do targetowania reklam cyfrowych, których odbiorcami są globalne domy mediowe i agencje marketingu online. Dane gromadzone i przetwarzane przez Cloud Technologies pozwalają marketerom na personalizację kampanii reklamowych. Jak wynika z prognoz firmy badawczej eMarketer, w tym roku już 2/3 globalnych budżetów reklamowych trafi właśnie do kanałów cyfrowych, co generuje rosnący popyt na wysokiej jakości dane o internautach.

- Przejście na główny rynek GPW jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii rozwoju na lata 2021-2023, której celem jest osiągnięcie przez Cloud Technologies pozycji jednego z wiodących graczy na globalnym rynku sprzedaży danych. Cel ten chcemy osiągnąć przez dynamiczny rozwój organiczny, jednak jesteśmy również otwarci na akwizycje, czego przykładem jest zakończone w lipcu objęcie 100 proc. udziałów w hiszpańskiej spółce TL1. Dynamicznie się rozwijamy i jesteśmy dobrze przygotowani do dalszej globalnej ekspansji. Przejście na główny rynek GPW zwiększy naszą ekspozycję na rynku oraz pozwoli poszerzyć grono inwestorów, zwłaszcza instytucjonalnych, a także zagranicznych – komentuje Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

Inspiracje: Maserati Levante

Spółka posiada skalowalny, globalny model biznesowy, a działalność Cloud Technologies koncentruje się na strategicznym segmencie sprzedaży danych o zasięgu międzynarodowym i dużym potencjale wzrostu. W 2021 roku spółka wygenerowała 17,8 mln skonsolidowanej EBITDA. W pierwszej połowie 2022 r. Cloud Technologies wypracowało bardzo dobre wyniki: wskaźnik EBITDA sięgnął blisko 10 mln zł (+40 proc. r/r), a zysk netto przekroczył 5,9 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 170 proc. r/r. Ponad 80 proc. przychodów Cloud Technologies w segmencie sprzedaży danych pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest rozliczana w dolarach.

- Nasze przychody w II kwartale 2022 w strategicznym segmencie sprzedaży danych wzrosły o 45,9 proc. r/r i wyniosły 8,3 mln zł co jest rekordowym wynikiem w historii spółki. II kwartał tego roku był najlepszym II kwartałem na przestrzeni ostatnich 5 lat pod względem zysku netto oraz wartości wskaźnika EBITDA. Dynamika sprzedaży danych w ostatnich miesiącach utrzymuje się na wysokim poziomie, pomimo rosnącej bazy odniesienia i niepewnej sytuacji makroekonomicznej – dodaje Piotr Soleniec, dyrektor finansowy i członek zarządu Cloud Technologies.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X