CEIDG. Klucz do prowadzenia i sprawdzania działalności gospodarczej w Polsce

CEIDG dostępny jest za darmo / Fot. Mat. własne
CEIDG dostępny jest za darmo / Fot. Mat. własne
CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, to system w Polsce, który pozwala przedsiębiorcom na rejestrację i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

CEIDG jest obsługiwany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i jest dostępny online. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z CEIDG do:

  • rejestracji swojej działalności gospodarczej
  • aktualizacji danych
  • zawieszenia działalności
  • wznowienia działalności po zawieszeniu
  • zakończenia działalności i innych zadań związanych z prowadzeniem firmy

Jest to wygodny system dla przedsiębiorców, ponieważ pozwala na załatwienie wielu spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez konieczności osobistego stawienia się w urzędzie.

Korzystanie z CEIDG jest bezpłatne

Wykaz zarejestrowanych firm 

System pozwala również na sprawdzenie informacji o innych przedsiębiorcach, co jest przydatne na przykład przy sprawdzaniu wiarygodności kontrahentów.

Dane zawarte w CEIDG są publicznie dostępne, co pomaga zapewnić przejrzystość i dostępność informacji o działalności gospodarczej w Polsce.

CEIDG zawiera wykaz zarejestrowanych firm w Polsce. Możesz wyszukać konkretną firmę, korzystając z jej nazwy lub numeru identyfikacji podatkowej (NIP). System pozwala na weryfikację danych firmy, w tym adresu, daty rejestracji, statusu (czy jest aktywna, zawieszona czy zakończona), a także rodzaju prowadzonej działalności.

CEIDG: tutaj sprawdzisz nazwy firm

W systemie możesz sprawdzić nazwy firm. System pozwala na wyszukiwanie firm na podstawie różnych kryteriów, w tym nazw.

Dzięki temu możesz sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana, jakie jest jej siedziby, czy prowadzi działalność czy jest zawieszona, a także informacje na temat jej właściciela i rodzaju prowadzonej działalności.

Jednak pamiętaj, że CEIDG zawiera informacje tylko o jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Informacje o spółkach (np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna) są przechowywane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).

Sprawdź też:

ZOBACZ RÓWNIEŻ