Cashless Solutions pozyskał 1,5 mln złotych. Nowi inwestorzy chcą postawić na nowe funkcjonalności

Instapay
Instapay
Cashless Solutions, twórca projektu Instapay, pozyskał 1,5 mln złotych w ramach rundy finansowej. Inwestorami są Assay Group oraz fundusz VC Space Bridge.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Instapay to rozwiązanie, które automatyzuje proces realizacji płatności od kontrahentów. Jest to rozwiązanie, które po jednorazowym wprowadzeniu do systemu automatycznie pomaga firmom w zarządzaniu należnościami, przez co poprawia ich płynność finansową (cash flow).

Nowe finansowanie będzie przeznaczone na rozszerzenie produktu o nowe funkcjonalności, przede wszystkim możliwość automatycznego sprawdzania statusów płatności w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu open bankingu oraz rozbudowanego systemu powiadomień. 

Inwestorami są Assay Group oraz fundusz VC Space Bridge. – Instapay ma wszystko, by szybko stać się rosnącym biznesem fintech – rozwiązuje bowiem realny problem, z którym zmagają się setki tysięcy polskich przedsiębiorców – mówi Łukasz Blichewicz, prezes Assay Group, funduszu Venture Capital, który inwestuje w obiecujące polskie startupy.

Oto najlepsze polskie startupy

Instapay. Jak działa system?

Instapay to Centrala Zarządzania Należnościami, w której ma się dostęp do wszystkich faktur, a system na bieżąco sprawdza otrzymywane płatności, automatycznie komunikuje się z klientami i wysyła przypomnienia oraz windykuje płatności, dostosowując komunikaty do etapu tego procesu. System umożliwia także liczne integracje, m.in. z bramkami płatniczymi, co umożliwia pobieranie płatności internetowych oraz rozbudowane zarządzanie subskrypcjami w oparciu o karty płatnicze, dzięki czemu pobieranie opłat cyklicznych jest dużo łatwiejsze zarówno dla usługodawców, jak i ich klientów. 

Twórcy Instapay nie chcą zastępować istniejących narzędzi, których używają firmy. Zamiast tego stawiają na integrację z popularnymi systemami biznesowymi i fakturowymi. By automatyzować dodawanie należności, w Instapay możesz połączyć swoje konto, m.in.  z iFirma, inFakt czy wFirma. Możesz wykorzystywać bramki płatnicze, tj. Stripe czy PayU do pobierania płatności i zarządzania subskrypcjami, a także wykorzystać open-banking do automatycznego sprawdzania statusów płatności, niezależnie od ich formy. Firma będzie cały czas rozszerzać zakres dostępnych integracji.

– Aplikacja Instapay ułatwia zarządzanie płatnościami, automatyzuje liczne procesy związane z ich monitorowaniem i windykowaniem, dzięki czemu poprawia efektywność w obszarze ściągalności wpłat, a jednocześnie redukuje czas poświęcony temu procesowi – mówi Michał Zębala, współtwórca Instapay i prezes Cashless Solutions.

– Chcemy zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy pobierają i zarządzają płatnościami. Uważamy, że od ciężkiej roboty są… roboty, a firmy muszą automatyzować procesy, by zwiększyć swoją efektywność operacyjną. Instapay to rozwiązanie, które pomaga oszczędzić czas, uporządkować i ułatwić powtarzalne, nieefektywne procesy po to, by przedsiębiorcy mieli więcej przestrzeni na budowanie relacji i rozwijanie firmy – mówi Dariusz Lipa współzałożyciel i CMO Cashless Solutions.