Biedronka będzie relokowała pracowników do miejscowości turystycznych

Biedronka będzie relokowała pracowników
Biedronka będzie relokowała pracowników, fot. materiały prasowe
Sieć sklepów Biedronka uruchomiła akcję związaną ze wzmocnieniem stanów kadrowych w miejscowościach turystycznych. Elementem planu jest "relokacja" pracowników z innych miast.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sieć deklaruje, że program będzie dobrowolny. Celem jest zapewnienienie bardziej komfortowych zakupów dla klientów, którzy pojadą na wakacje. 

Biedronka wymienia m.in. takie miejscowości, jak Rewal, Dziwnów, Mielno, Ustronie Morskie, Dźwirzyno, ale także Karpacz i Szklarska Poręba. Jak deklaruje firma , zapewnienie odpowiednich stanów kadrowych to coroczne wyzwanie dla sieci handlowych. Biedronka odpowiada na wzmożony ruch w sklepach oferując swoim pracownikom możliwość delegacji lub zatrudnienie tymczasowe zewnętrznym kandydatom.

W tym roku taka akcja ma miejsce już po raz piąty. Dotąd wzięło w niej udział ponad tysiąc pracowników sieci. To wszystko w celu usprawnienia pracy zespołów w sklepach oraz wydłużenia godzin pracy placówek, nawet na całą dobę.

- Nasze placówki zlokalizowane m.in. w nadmorskich miejscowościach turystycznych cieszą się ogromną popularnością. W tym roku zapewne część Polaków zdecyduje się spędzić urlop w kraju. Aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi, po raz piąty powiększamy nasze zespoły o pracowników tymczasowych oraz naszych pracowników z innych sklepów, którzy deklarują chęć wyjazdu - powiedziała Joanna Bukała, dyrektorka HR Makroregionu w sieci Biedronka

Biedronka. Ile zarobią relokowani pracownicy?

Relokowani pracownicy sieci zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, poza swoim standardowym wynagrodzeniem (nawet 3600 zł brutto dla początkującego sprzedawcy-kasjera, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu), mogą liczyć na dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej zależnej od wyników sklepu, a także na nagrodę letnią. Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych nagroda letnia będzie wynosić do 350 zł brutto miesięcznie. Otrzymają ją zarówno stali pracownicy kilkudziesięciu placówek w kurortach, jak i zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji.

Ponadto osobom, które zdecydują się na relokację, wypłacone zostaną dodatki za delegacje przewidziane przepisami prawa. Biedronka zapewnia również darmowe zakwaterowanie dla chętnych oraz pokrycie lub zwrot kosztu dojazdu. Relokacje osób zatrudnionych w Biedronce realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia. Z kolei nowozatrudnieni również od połowy czerwca na wakacje pracownicy sieci oprócz pracy w miejscowości turystycznej, otrzymają "konkurencyjną" stawkę godzinową na podstawie umowy zlecenia.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ