Beyond.pl uruchamia program wsparcia dla startupów. "Potrafimy zdiagnozować potrzeby"

startup
Fot. Pixabay.com
Beyond.pl, spółka specjalizująca się w usługach data center i cloud computingu, wyciąga pomocną dłoń w kierunku branży startupowej. „StartUP your tech” to dedykowany innowacyjnym firmom program wspierający część technologiczno-infrastrukturalną rodzących się biznesów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Program „startUP your tech” stworzony przez Beyond.pl to kompleksowe wsparcie w zakresie utrzymania infrastruktury IT będącej rdzeniem działalności większości startupów. Wspiera on prowadzenie i skalowanie biznesu dzięki wykorzystaniu outsourcingu IT. Wybrane firmy, które przejdą pozytywnie przez program selekcji mają szansę otrzymać m.in.: bezpłatne usługi doradcze/mentoring w zakresie doboru infrastruktury czy usług chmurowych, utrzymanie i administrowanie infrastrukturą na preferencyjnych warunkach, dostęp do darmowej strefy coworkingowej na terenie kampusu operatora lub możliwość wzięcia udziału w cyklicznych warsztatach z inwestorami, mentorami biznesu oraz ekspertami technologicznymi wspierającymi startupy. Do programu może zgłosić się każdy startup.

Wyboista droga startupów

Według raportu „Polskie Startupy 2020. Covid Edition” ponad połowa produktów wytwarzanych przez startupy to usługi cyfrowe, spośród których ponad 80 proc. stanowią aplikacje mobilne i webowe. Oznacza to, że technologie są fundamentem działalności zdecydowanej większości młodych, innowacyjnych firm i jednocześnie ich piętą achillesową.

Według cytowanego badania aż 39 proc. startupów odczuło negatywny wpływ pandemii na rozwój biznesu. W kwestiach finansowych 37 proc. zwraca uwagę, że coraz trudniej jest znaleźć finansowanie, a aż 44 proc. startupów nie generuje przychodów. To mało optymistyczne dane, które oddalają rodzimy rynek od wizji polskich jednorożców, czyli spółek których wartość przekracza 1 mld dol. Projekty z takim statusem mają już m.in. Estonia i Litwa.

- Startupy w Polsce nie mają łatwego życia. Koszty prowadzenia działalności są wyższe niż w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo, szczególnie w pierwszej fazie rozwoju startupu istotnym ograniczeniem jest finansowanie i dostęp do kadr, w tym specjalistów IT. Wyzwaniem są koszty utrzymania i ryzyko odejścia kluczowych osób odpowiedzialnych za technologie, bo fluktuacja na stanowiskach IT jest bardzo wysoka. W tej sytuacji bardzo często młode firmy przeznaczają więcej pieniędzy niż powinny na infrastrukturę IT i jej utrzymanie, zamiast wydawać je na komercjalizację biznesu – zwraca uwagę Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl. I dodaje: - Oferujemy z naszej strony rozwiązania, które pozwalają na rozliczanie kosztów IT w czasie oraz w zależności od rzeczywistego zużycia zasobów, co umożliwia odejście od istotnych wydatków jednorazowych na starcie projektu oraz uzyskanie w cyklu projektu faktycznych oszczędności. Nasz program jest realną wartością dla sektora startupowego.

Ekosystem dla startupów

Program jest podzielony na kilka etapów. W pierwszej kolejności Beyond.pl weryfikuje aplikacje i zaprasza do udziału wybrane firmy. Po zakwalifikowaniu się do programu wybrani przedstawiciele startupów mogą liczyć na bezpłatne konsultacje ze specjalistami IT Beyond.pl, podczas których zweryfikują oni potrzeby technologiczne pod budowane przez startup rozwiązanie. Efektem końcowym prac jest opracowanie i zarekomendowanie optymalnego modelu utrzymania infrastruktury uwzględniające finansowe i biznesowe możliwości młodej firmy. Może to być zarówno utrzymanie infrastruktury w modelu on-premise, skorzystanie z usług chmury publicznej globalnych dostawców, chmury prywatnej, czy też rozwiązanie hybrydowe. Beyond.pl w tym zakresie współpracuje ze swoimi partnerami, dzięki czemu start-up otrzymuje indywidualnie skonfigurowane rozwiązanie. Uczestnicy programu mogą otrzymać dostęp do technologii wspierających rozwój i zapewniających ciągłość biznesową takich jak backup czy disaster recovery. W ramach programu Beyond.pl może również wdrożyć i utrzymać infrastrukturę IT, w tym rozwiązania wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazu, na preferencyjnych warunkach zgodnie z opracowanym scenariuszem.

- Founder narażony jest na wiele ryzyk związanych z technologią. Obok kwestii zapewnienia jej niezawodności, to m.in. wysokie koszty jednorazowe związane z jej zakupem oraz koszty zatrudnienia zespołu IT niezbędnego do utrzymania infrastruktury IT. Nie zawsze są to kompetencje łatwe do znalezienia na rynku, a jak już się je znajdzie to pojawia się problem z ich zabezpieczeniem. My potrafimy zdiagnozować potrzeby startupu i dobrać optymalny zarówno pod kątem finansowym, jak i biznesowym scenariusz zarządzania technologią. Pozwala to już na starcie uzyskać oszczędności – zarówno kapitałowe, jak i osobowe. Co więcej, profesjonalnie opracowana strategia infrastrukturalna i współpraca z centrum danych, jednym z 3 w UE ocenionych najwyżej pod względem poziomu bezpieczeństwa i w całości zasilanym zieloną energią, podnosi wiarygodność startupu w oczach klientów oraz wartość startupu w oczach inwestorów – zwraca uwagę Wojciech Stramski.

StartUP your Tech ma również wymiar biznesowo-networkingowy. Firmy uczestniczące w programie otrzymują wsparcie merytoryczne w postaci cyklicznych spotkań z zaproszonymi do współpracy inwestorami, w tym funduszami venture capital, firmami doradczymi i globalnymi dostawcami IT. Startupy, które uruchomią usługi w ramach programu otrzymują dostęp do strefy coworkingowej na terenie biurowca klasy AAA w poznańskim kampusie Beyond.pl.

Zgłoszenia do programu są przyjmowane pod adresem: startupyourtech.pl

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ