Awaria Vectra. Jak zareagować, gdy nie ma internetu?

Napraw zerwane połączenie z internetem od Vectry za pomocą kilku prostych kroków.
Napraw zerwane połączenie z internetem od Vectry za pomocą kilku prostych kroków. / Fot. shutterstock.
Jak użytkownik Internetu firmy VECTRA może sobie poradzić, gdy zabraknie internetu: kilka wskazówek, które mogą szybko zapobiec problemom z siecią.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Problemy z połączeniem internetowym mogą być frustrujące, szczególnie gdy musimy pracować zdalnie. Użytkownicy usług internetowych firmy VECTRA mogą jednak podjąć kilka kroków, aby rozwiązać problemy z internetem. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które warto wykonać zanim wezwiemy technika. W wielu przypadkach pomogą przywrócić połączenie z siecią.

Krok 1: Zresetuj modem

 1. Odłącz modem od zasilania: Wyciągnij wtyczkę modemu z gniazdka elektrycznego na około 15 sekund.
 2. Podłącz modem ponownie: Po odczekaniu 15 sekund, podłącz modem ponownie do prądu.
 3. Odczekaj 2 minuty: Poczekaj, aż diody na urządzeniu zaczną świecić światłem ciągłym, co oznacza, że modem jest gotowy do pracy.
 4. Sprawdź połączenie: Sprawdź, czy usługa internetowa działa poprawnie.

Krok 2: Upewnij się, że wybierasz właściwą sieć Wi-Fi

 1. Sprawdź nazwę sieci Wi-Fi: Upewnij się, że jesteś połączony z właściwą siecią Wi-Fi. Nazwę sieci możesz sprawdzić w Strefie Klienta na stronie VECTRA.
 2. Zweryfikuj hasło: Upewnij się, że wpisujesz poprawne hasło do sieci Wi-Fi. Hasło również możesz sprawdzić lub zmienić w Strefie Klienta.

Krok 3: Optymalizacja sieci bezprzewodowej

 1. Umieść modem w odpowiednim miejscu: Postaw modem w centralnym miejscu mieszkania, z dala od przeszkód, takich jak szafy, które mogą blokować sygnał.
 2. Sprawdź otoczenie modemu: Unikaj umieszczania modemu w pobliżu innych urządzeń elektronicznych, które mogą zakłócać sygnał Wi-Fi.
 3. Ustaw optymalny kanał: Niektóre modemy mają możliwość zmiany kanału, na którym nadają sygnał Wi-Fi. Sprawdź ustawienia swojego modemu i wybierz optymalny kanał, który jest mniej zatłoczony.
 4. Sprawdź np. za pomocą internetu mobilnego w telefonie, czy operator nie ostrzegał przed możliwą przerwą w dostawie internetu w danych godzinach w dniu zdarzenia.

Krok 4: Skontaktuj się z pomocą techniczną

 1. Jeśli powyższe kroki nie rozwiązały problemu, skontaktuj się z działem obsługi klienta VECTRA:
 2. Telefon stacjonarny: 244 244 244
 3. Telefon komórkowy: +58 736 50 01 (opłaty według stawek operatorów) lub +58 742 65 00 (konsultanci dostępni przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7-22 a w weekendy między 8 a 22). Polecamy skorzystanie z słuchawek - jeśli będzie trzeba czekać na połączenie z konsultantem, warto wykorzystać czas oczekiwania na wykonanie innych czynności.

Profilaktyka awarii internetu Vectra

Jak doradzają eksperci na stronie internetowej Vectry, warto zapobiegać awariom internetu poprzez kilka dodatkowych działań.

 1. Aktualizuj oprogramowanie urządzeń: Regularne aktualizacje oprogramowania urządzeń mogą poprawić ich wydajność i stabilność połączenia internetowego.
 2. Monitoruj zużycie danych: Upewnij się, że nie przekraczasz limitu danych określonego w umowie. Przekroczenie limitu może spowodować spowolnienie prędkości internetu.
 3. Śledź komunikaty od operatora: Operatorzy często informują o planowanych pracach technicznych czy awariach. Śledzenie tych komunikatów pomoże ci być na bieżąco i zaplanować alternatywne rozwiązania.

Stosując powyższe kroki, użytkownicy VECTRA mogą szybko zidentyfikować i rozwiązać większość problemów z siecią. W przypadku bardziej złożonych problemów, zawsze można liczyć na pomoc techniczną operatora lub wskazówki konsultanta.

Pomocne adresy stron internetowych

VECTRA - ważne numery telefonów/informacje: https://www.vectra.pl/kontakt

VECTRA - test szybkości łącza: https://www.vectra.pl/test

ZOBACZ RÓWNIEŻ