Authologic z ekspansją. Narzędzie do weryfikacji tożsamości wchodzi do siedmiu nowych krajów

Krzysztof Klimczak, Authologic
Krzysztof Klimczak, Authologic
Polski fintech Authologic wprowadza możliwość weryfikacji tożsamości na kolejnych rynkach. Nowe wdrożenia pozwolą na weryfikację tożsamości online przy użyciu nowych metod w Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Austrii.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Authologic agreguje i koordynuje w jednym API metody umożliwiające zdalną weryfikację tożsamości poprzez dane bankowe, cyfrowe dowody osobiste  i dane biometryczne. 

Dzięki nowym wdrożeniom, polska firma zapewnia metody weryfikacji w trzynastu krajach Europy. Oprócz wspomnianych już rynków, udostępnia je także w Polsce, Niemczech, Czechach, Litwie, Łotwie, Estonii. Swoim zasięgiem platforma polskiej spółki obejmuje prawie 200 krajów i jest zintegrowana z prawie 4 tys. źródeł tożsamości.

- Kolejne wdrożenia pozwalają spółce jeszcze bardziej kompleksowo obsługiwać klientów międzynarodowych, operujących w Europie. Firma obsługuje coraz większe podmioty działające na wielu rynkach: m.in. Binance, LVBet czy UnifiedPost. Plany Authologic są jednak jeszcze bardziej ambitne. Działamy zgodnie z wcześniej założonym planem. Już nie raz wspominaliśmy, że naszym celem jest dostarczać w jednym API wszystkie cyfrowe metody weryfikacji tożsamości online, ze wszystkich krajów na świecie. Z każdym miesiącem jesteśmy bliżej tego celu - mówi Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic. 

Przeczytaj także: Ile warte jest AI?

Nowe metody weryfikacji od Authologic

Dzięki itsme możliwa jest szybka i bezpieczna weryfikacja dla klientów z Belgii. Konto w aplikacji można założyć z wykorzystaniem eID lub poprzez dane bankowe. Rozwiązanie pozwala m.in. na potwierdzenie tożsamości w kontaktach z instytucjami rządowymi, bankami i w trakcie korzystania z innych e-usług. Za jego pomocą można także podpisywać dokumenty. - Aplikację itsme można porównać do polskiego mObywatela. Różnica polega na tym, że itsme jest komercyjnie dostępny dla każdego od kilku lat, a mObywatel jeszcze nie - komentuje Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic.

Z kolei usługa iDIN pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkowników z Holandii poprzez dane bankowe. Rozwiązanie umożliwia weryfikację tożsamości, logowanie do e-usług czy potwierdzenie wieku. 

Handy-Signatur umożliwia uwierzytelnienie tożsamości, korzystanie z e-usług biznesowych i administracji publicznej oraz elektroniczne podpisywanie dokumentów klientom w Austrii. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, podpis złożony w ten spośób jest równy podpisowi odręcznemu. Z aplikacji korzysta już ponad 3 mln osób. 

Authologic udostępnia także nowe metody dla krajów nordyckich. W Szwecji szybka weryfikacja jest możliwa dzięki Freja eID. Dane użytkownika są bezpiecznie potwierdzane poprzez cyfrowe ID w smartfonie. Weryfikacja tożsamości poprzez Freja eID jest używana w trakcie logowania do e-usług czy do fizycznej weryfikacji - podobnie jak w przypadku klasycznego dowodu tożsamości. Kolejnym rozwiązaniem jest szwedzkie bankID, które umożliwia m.in. weryfikację cyfrową i podpisywanie e-dokumentów.

W sąsiadującej ze Szwecją Finlandii tożsamość może być weryfikowana dzięki Finnish Trust Network (bank ID) i Finnish Henkilökortti (digital ID). Z kolei w Norwegii umożliwia to wiodące rozwiązanie bankID, a w Danii MitID, pozwalające potwierdzić tożsamość przez digital ID i portfele tożsamości. 

Agregacja i koordynacja wielu metod weryfikacji przez Authologic ma na celu m.in. ułatwienie dostępu do licznych metod weryfikacji firmom, które chcą działać międzynarodowo. Dzięki temu nie jest konieczne podpisywanie szeregu umów z podmiotami w poszczególnych krajach. Wszystko w ramach jednego API zapewnia polska spółka. Podobnie jest w skali lokalnej. Współpraca polskiego fintechu m.in. z Edo App (PWPW) czy KIR (moje ID) zapewnia wszystkie kluczowe metody weryfikacji również polskim użytkownikom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ