Arm przewiduje wzrost sprzedaży o 20% dzięki AI

Arm chce zarabić na AI / Fot. David Morris, Bloomb
Arm chce zarabić na AI / Fot. David Morris, Bloomberg
Dyrektor generalny Arm rozmawiał z inwestorami w Nowym Jorku, jeszcze przed debiutem giełdowym spółki. Prognozy są obiecujące.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Arm Holdings Ltd. poinformowało podczas spotkania dla inwestorów, że spodziewa się wzrostu przychodów o 11% w bieżącym roku finansowym, oraz wzrostu o 20% w roku finansowym 2025. Wszystko to ma napędzać popyt na układy scalone do centrów przetwarzania danych i sztucznej inteligencji.

Kierownictwo Arm przedstawiło prognozy podczas spotkania dla inwestorów w Nowym Jorku, jeszcze przed pierwszą ofertą publiczną. 

Firma projektująca układy scalone, należąca do SoftBank Group Corp., zamierza pozyskać ok. 5 mld dol. w czasie debiutu na giełdzie, co ma szansę stać się największym IPO roku. Reakcja inwestorów co do perspektyw wzrostu Arm będzie kluczowa dla ustalenia wartości firmy w notowaniu.

Oczekuje się, że Arm ustali cenę swojej oferty publicznej 13 września, a akcje trafią do obrotu następnego dnia.

Debiut Arm ma być przełomowy

Arm określa siebie jako "firmę stawiającą przede wszystkim na inżynierię, zatrudniającą 4753 pracowników , z czego ok. 80 proc. zajmuje się badaniami, projektowaniem i innowacjami technicznymi". Podaje, że jest właścicielem lub współwłaścicielem ok. 6800 wydanych patentów i oczekuje na rozpatrzenie ok. 2700 kolejnych wniosków patentowych na całym świecie. Rozwiązania Arm znajdziemy w zdecydowanej większości smartfonów i tabletów.

Co ciekawe, Arm była już kiedyś na giełdzie, ale została wycofana po przejęciu przez Softbank. Innym debiutem giełdowym, na który czekają inwestorzy, jest IPO firmy Instacart. Jest planowany również na ten rok.

Na razie jednak cały rynek zagraniczny (i nie tylko) skupia się na debiucie Arm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ