AI Rebellions zdobywa finansowanie. Chce rzucić wyzwanie Nvidi

AI Rebellions zdobywa finansowanie. Chce rzucić wyzwanie Nvidi
Rebellions Inc. pozyskał 124 miliony dolarów od inwestorów. Chce przyspieszyć rozwój nowej generacji chipu AI.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Południowokoreański startup zamknął finansowanie serii B prowadzone przez operatora komórkowego, osiągając wycenę ponad 650 milionów dolarów. W finansowaniu wzięły udział Pavilion Capital z Singapuru, filia centrum danych KT - KT Cloud Co. oraz Shinhan Venture Investment Co. Do umowy dołączyli również nowi inwestorzy, w tym Koreyla Capital z Francji i DGDV z Japonii.

Rebellions to jeden z kilku nowych graczy próbujących wejść na rynek półprzewodników, które szkolą i obsługują AI. Jego rywalami są przede wszystkim startupy Groq Inc. z Kalifornii i Tenstorrent Inc. z Toronto, ale też liderzy rynkowi, np. Nvidia.

Globalny kapitał płynie do firm z USA po Chiny, które budują zaawansowaną AI. Wszystko to oczywiście na fali popularności po debiucie ChatGPT od OpenAI pod koniec 2022 roku.

Koreański startup, globalne ambicje

Koreański startup planuje wykorzystać nowy kapitał na zwiększenie zatrudnienia i przyspieszenie rozwoju "Rebela", chipu AI nowej generacji. Jest to układ przeznaczony do obsługi dużych modeli językowych, nad którym firma pracuje we współpracy z Samsung Electronics.

Korea Południowa przeznaczy około 618 milionów dolarów na wsparcie rodzimych projektantów chipów AI do 2030 roku, dążąc do zbudowania podstaw poza półprzewodnikami pamięci, które obecnie dostarczają Samsung i Hynix Inc.

Rebellions i jego konkurenci projektują krzem skoncentrowany na specjalistycznych zadaniach, takich jak widzenie komputerowe i chatboty, podczas gdy chipy Nvidia nadal wykonują główną pracę w zakresie szkolenia dużych modeli językowych. W kraju konkurują z FuriosaAI, wspieraną przez lidera wyszukiwarek Naver Corp. oraz państwowy Korea Development Bank.

Innym koreańskim rywalem jest Sapeon Inc., wspierany przez SK Telecom Co. i SK Hynix.

ZOBACZ RÓWNIEŻ