28 maja rusza Polish Tech Day. Hasłem przewodnim: Technology and Impact

Polish Tech Day
Polish Tech Day
Organizowany przez fundację Plugin, działającą na rzecz polskiej diaspory innowacyjnej, polish tech day stanowi główną platformę dla relacji polsko-brytyjskich sektora technologiczno-innowacyjnego. Wydarzenie ma na celu łączenie, inspirowanie oraz umacnianie pozycji zarówno startupów, jak i już rozwiniętych biznesów z obszaru technologii i innowacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja pandemiczna na świecie przyśpieszyła rozwój technologii. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy polish tech day sprawdzą, czy oprócz czerpania zysków, technologia może jednocześnie wprowadzać pozytywne zmiany w społeczeństwie.

- Pandemia Covid-19 oraz brexit postawiły przedsiębiorców w sytuacji, w której muszą zmagać się z nieznanymi wcześniej wyzwaniami i szukać nowych rozwiązań. Równolegle w wielu sektorach wzrasta znaczenie technologii i innowacji. Jak w tych nowych realiach radzi sobie polska diaspora technologiczna? Polish Tech Day łączy społeczności i tych, którzy chcą tę społeczność poznać, a także przyjrzeć się problemom obecnych czasów i temu jak przekuć porażki w lekcje na przyszłość - mówi Kuba Janas, project leader tegorocznego Polish Tech Day.

 Technologia w czasie kryzysu. Startupowe sukcesy i porażki

Siódma edycja PTD przygląda się aktualnym wyzwaniom z różnych perspektyw. Panel “Technologia a skutki społeczne: jak startupy mogą wspomóc społeczeństwo” z udziałem m.in Szymona Szczepanowskiego z Vintom czy Karola Górnowicza ze Skriware, przeanalizuje jak wspierać projekty społeczne poprzez technologię i innowację oraz czy startup skupiony na społeczności może przynosić zyski. Uczestnicy panelu “Projektowanie zielonej przyszłości” zastanowią się jak polskie startupy, inwestorzy oraz politycy mogą przyczynić się do realizacji założeń zielonego ładu. Z kolei panel “Neutralność klimatyczna i zmiana klimatu” współprowadzony przez ambasadę Wielkiej Brytanii w RP pochyli się nad tym, w jaki sposób firmy technologiczne oraz inwestorzy mają wpływ na klimat.

Przedstawione zostaną także historie polskiej diaspory innowacyjnej. Część “Historie sukcesów? Technologia medyczna i pandemia” skupi się na doświadczeniach przedsiębiorców polskiego pochodzenia, którzy odnieśli sukces w czasach pandemii Covid-19 i zada pytanie, ile ich to kosztowało. “Brzydka prawda” zaprezentuje szczere historie ze świata startupów: jak rozpoznać moment kiedy powinno się odpuścić? Jak radzić sobie z porażką? Przedstawiciele “dobrej porażki” wraz z innymi doświadczonymi gośćmi pomogą odpowiedzieć na te pytania. “Jak polska diaspora angażuje się na świecie?” Przybliży wyniki najnowszego raportu muzeum emigracji w gdyni i fundacji plugin na temat polskiej diaspory innowacyjnej zapraszając do dyskusji członków diaspor z Niemiec, Australii, Singapuru i Wielkiej Brytanii.

Polskie innowacje na światową skalę

Polish Tech Day to nie tylko fascynujące panele, ale również jeden z najbardziej wyczekiwanych konkursów dla startupów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej – “Pitch to London”. Podczas tego wydarzenia startupy zaprezentują się przed jury składającym się z zarówno brytyjskich, jak i międzynarodowych inwestorów i ekspertów.

Ponadto, nastąpi ogłoszenie laureatów nagrody API dla ambasadorów polskich innowacji, mającej na celu docenienie i wypromowanie polskich przedsiębiorców technologicznych odnoszących międzynarodowe sukcesy.

Event odbędzie się na platformie Hopin, umożliwiającej m.in. Networking 1:1 i symultaniczne sesje. Udział w Polish Tech Day jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ